אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הילדים בסדר: צעירים דווקא קנאים יותר לפרטיות שלהם ברשת ממבוגרים צילום: shutterstock

הילדים בסדר: צעירים דווקא קנאים יותר לפרטיות שלהם ברשת ממבוגרים

מחקרים חדשים מראים שהדור שגדל עם האינטרנט יודע כיצד להגן על הפרטיות הדיגיטלית שלו לעומת משתמשים מבוגרים יותר. החדשות הרעות: הוא יודע גם כיצד להסתתר מההורים

04.11.2016, 20:58 | נמרוד צוק
בניגוד לדעה הרווחת, צעירים אמריקאים בני 35 ומטה דווקא נוטים לחשוש לפרטיות הדיגיטלית שלהם וטורחים לנקוט בצעדים כדי להגן עליה, אפילו יותר ממשתמשים מבוגרים יותר, כך מעלים שלושה מחקרים נפרדים בנושא שפורסמו לאחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

מחקר אחר, זה של מכון פיו שנערך בקרב מספר קבוצות גיל, הראה ש-74% מהנשאלים בגילאים 18 עד 29 מבצעים ניקוי של הקוקיז והיסטוריית הגלישה בדפדפן ו-71% מחקו או ביצעו שינויים בפוסטים שפרסמו ברשתות חברתיות מחשש שימצאו על ידי האנשים הלא נכונים בעתיד. 49% מהם שינו את הגדרות הדפדפן להגדרה מחמירה יותר של שמירת קוקיז ו-41% השתמשו בשמות בדויים וכתובות אי-מייל זמניות כדי להגן על הפרטיות. כל האמצעים הללו זכו לשימוש נרחב יותר בקבוצת הגיל הצעירה לעומת קבוצות מבוגרות יותר, כאשר מצד שני הראה המחקר שהצעירים נוטים לחשוף הרבה יותר מידע על חייהם האישיים בפלטפורמות חברתיות.

מודעים לבעיית הפרטיות ברשת מודעים לבעיית הפרטיות ברשת מודעים לבעיית הפרטיות ברשת

מחקר שני, של צמד החוקרות אסתר הרגיטאי ואליס מארוויק, שבוצע בקבוצת הגיל 19 עד 35, הראה כי טכניקות שונות של שמירה על הפרטיות שכיחות בקבוצת הגיל הזו, כמו שימוש בחשבונות מרובים באותה הפלטפורמה לצרכים שונים או שימוש בתכונות "מצב גלישה פרטית" בדפדפן, כאשר הטכניקה היחידה שכמעט כל המשתתפים בסקר ציינו כדרך היעילה ביותר להגן על הפרטיות היתה צנזורה עצמית, כלומר המנעות מוחלטת מפרסום סוגים מסוימים ורגישים במיוחד של מידע באינטרנט.

אולם החדשות הרעות הם שהצעירים יודעים גם כיצד להסתיר את פעילות הרשת שלהם מההורים. על פי מחקר שלישי, המבוסס על סקר שביצעה "ההתאגדות הלאומית לאבטחת סייבר" (NCSA) בקרב נערים ונערות בני 13 עד 17, 60% מהם יצרו חשבונות בפלטפורמות מדיה חברתית תוך הסתרת החשבון מהוריהם, במטרה ליצור לעצמם מרחב פרטי ומוגן מחיטוט ההורים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות