אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאסים טאלב לא מתרגש מניצחון של טראמפ: "תשכחו מאפוקליפסה" צילום: בלומברג

נאסים טאלב לא מתרגש מניצחון של טראמפ: "תשכחו מאפוקליפסה"

מחבר "הברבור השחור": "בסופו של יום, טראמפ הוא סוכן נדל"ן. כשאתה בוחר אנשי נדל"ן לבית הלבן, הם ינסו להביא לתוצאות". לדבריו, הוא אינו מתכוון להצביע למועמד הרפובליקאי - וגם לא לקלינטון

04.11.2016, 12:22 | שירות כלכליסט

זכייה של דונאלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב היא תרחיש אפשרי בהחלט, אבל זו אינה סיבה לדאגה - כך אמר הסופר נאסים טאלב, מחברו של רב המכר "הברבור שחור", בראיון ל-CNBC. לדבריו, טראמפ לא "מפחיד" כמו שהוא מצטייר.

קראו עוד בכלכליסט

"בסופו של יום, טראמפ הוא סוכן נדל"ן. כשאתה בוחר אנשי נדל"ן לבית הלבן, הם ינסו להביא לתוצאות", אמר טאלב. משום כך, הוא הוסיף, אין להניח שטראמפ יעשה מעשה אפוקליפטי. הסופר אמר כי הוא מתנגד לשיטה הדו-מפלגתית בארה"ב, וכי אינו מתכוון להצביע לטראמפ או ליריבתו הדמוקרטית הילארי לקלינטון. אולם לדבריו, לזהות הזוכה לא תהיה השפעה כל כך גדולה כמו שאנשים חושבים.

טאלב מוכר בעיקר הודות לספרו מ-2007 "הברבור השחור: השפעתו המטלטלת של הבלתי צפוי על הכלכלה והחיים", שבו הוא מזהיר לגבי אי היכולת לצפות אירועים חריגים הנושאים השלכות חמורות.

קלינטון וטראמפ, צילום: גטי אימג קלינטון וטראמפ | צילום: גטי אימג'ס קלינטון וטראמפ, צילום: גטי אימג

אם אכן יצניחו האמריקאים את טראמפ בבית הלבן, אומר טאלב, הרי שיש להניח שכוכב תוכנית הראליטי ימתן את סגנונו הבוטה. ואולם, לדבריו, ניצחון של טראמפ יביא עמו את נפילתה של האליטה הביורוקרטית.

הוא הוסיף כי הצלחתו של טראמפ בפריימריז נובעת מיכולתו להשיג תמיכה נרחבת מהעם, שבוחר להצביע נגד הביורוקרטים.

טאלב אמר כי סביר להניח שקלינטון תאמץ מדיניות של התערבות בזירה הבינלאומית. לעומתה, טראמפ יעדיף פחות להתערב בנעשה במדינות אחרות וינסה לפעול על פי הרוחות המנשבות מצד בוחריו. טראמפ חש שלמצביעים לא אכפת מעניינים במקומות כמו מצרים, אמר טאלב, והוא לא ירצה לפעול בניגוד לרצונותיהם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הקפיטליסטים מסרו את השלטון לידי היטלר. הם חשבו
הקפיטליסטים מסרו את השלטון לידי היטלר. הם חשבו שהוא יחסל את גם את הקומוניסטים וגם את הסוציאל דמוקרטים. הם צדקו. אבל הוא עשה הרבה יותר מזה. במקרה שלפנינו, דווקא קלינטון היא המקבילה להיטלר. היא זונ_ה של הקפיטליסטים. לכן וול סטריט בפניקה שמא טראמפ מנצח. הם יעשו הכל כדי שזה לא יקרה.
Raindrop  |  06.11.16
לכל התגובות