אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטה טראמפ: "דוח התעסוקה הוא אסון" צילום: youtube

מטה טראמפ: "דוח התעסוקה הוא אסון"

מטה המועמד הרפובליקני: "כמעט חצי מיליון איש עזבו את כוח העבודה בחודש שעבר ויותר מ-14 מיליון איש נפלטו ממעגל העבודה בעידן אובמה"

04.11.2016, 18:57 | שירות כלכליסט

"דו"ח התעסוקה הוא אסון" - זו לשון ההודעה שהוציא היום (ו') מטה טראמפ לאחר פרסום דוח התעסוקה האמריקאי, לפיו בחודש ספטמבר נוספו 161 אלף משרות למשק האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שעליה חתום סטפן מילר, האחראי על המדיניות הלאומית, נמסר: "כמעט חצי מיליון אנשים עזבו את כוח העבודה בחודש שעבר - ירידה מאסיבית וכואבת. יותר מ-14 מיליון בני אדם עזבו את כוח העבודה מאז שנבחר אובמה לנשיא, מה שהעלה את מספר האנשים מחוסרי העבודה ל-94 מיליון", אמר מילר.

מילר מתייחס לשינוי במספר האנשים שכבר "אינם בכוח העבודה", שעלה ב-425 אלף בחודש ספטמבר. מדובר במספר נדיף, הוא נפל ב-207 אלף בחודש ספטמבר, והוא כולל גם אנשים שפרשו מרצונם ממעגל העבודה על רקע ההזדקנות המתפשטת באמריקה.

טראמפ. ביקורת קשה על מצב התעסוקה בעידן אובמה, צילום: איי פי טראמפ. ביקורת קשה על מצב התעסוקה בעידן אובמה | צילום: איי פי טראמפ. ביקורת קשה על מצב התעסוקה בעידן אובמה, צילום: איי פי

המספר שאליו מתייחס מילר של 94.1 מיליון איש "שאינם בכוח העבודה" כולל גם כאלה שאינם עובדים מבחירה, בין היתר משום שפרשו, או שאינם מסוגלים לעבוד, או מבוגרים שדרים בבית הוריהם. המספר של אנשים בארה"ב שאינם משיגים עבודה שהם מעוניינים בה עומד על 15 מיליון - ביניהם 7.8 מיליון מובטלים, ובנוסף 5.9 מיליון במשרה חלקית מסיבות כלכליות.

מילר הצביע בנוסף על אנשים שבלב גיל העבודה ושאינם עובדים. שיעור ההשתתפות של אנשים בטווח הגילאים של 25-54 בכוח העבודה השתפר במהלך השנה האחרונה לרמה של 81.6% מרמה של 80.6% בספטמבר אשתקד. עם זאת, עדיין מדובר ברמה נמוכה יותר של השתתפות בכוח העבודה שעמדה על 83% בקרב גילאים אלו לפני המיתון הגדול.

נושאים נוספים הועלו על ידי הקמפיין של טראמפ, בהם שיעור העוני בקרב צעירים אפרו-אמריקאים והיספאנים, מספרם הגדול של אזרחים וותיקים ללא קורת גג, השכר הנמוך והחוב הלאומי. בתוך כך, אמריקאים רבים צייצו למועמד הרפובליקני בטוויטר והתייחסו להיבטים מעודדים יותר של הדו"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מוסליני טראמפ היה חייכני ורגוע יומיים בגלל הסקרים
מוסליני טראמפ היה חייכני ורגוע יומיים בגלל הסקרים והיום מחדש שוב את מנטרות ההסתות והשקרים שלו עם פרצוף מעוות כמו בהתחלת המירוץ , ויש לכך שוב סיבות רציניות ! ב 24 השעות האחרונות חזר הפער השלילי שלו מול הילרי קלינטון לגדול מחדש ולכן , דוח העבודה האחרון הוא אסון לדבריו תוך שהוא מתעלם מעליית השכר לשעה לעובדים הגדולה ביותר מאז המיתון , ועדכון הדוח למעלה בעוד כחודש (אחרי הבחירות) , בית המשפט  שוב מושחת , התקשורת שוב מושחתת וכול' . אפילו ה FBI שוב על הכוונת שלו כי דלפו לתקשורת ידיעות שעדיין לא אושרו שלסוכנות הפדרלית יש עכשיו חומר כבד על טראמפ שהיא מעכבת את פרסומו . וזה קשור לחשדות שאוהדי טראמפ הקיצונים  הם שהציתו את משרדי המפלגה הרפובליקאית באטלנטה לפני כשלושה שבועות תוך ניסיון להטיל את האשמה על הדמוקרטים . זוכרים את היטלר ושריפת הפרלמנט הנאצי על ידי שליחיו ב 1933 ? זאת הייתה התואנה שלו לחסל את המפלגות והדמוקרטיה בגרמניה ולהשליט את דיקטטורת האימים הרצחנית שלו !!!
Ring  |  04.11.16