אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל גילתה שהשקיעה בסנאפצ'ט צילום: בלומברג

גוגל גילתה שהשקיעה בסנאפצ'ט

קפיטל ג'י, אחת משתי זרועות ההון סיכון של חברת האם של גוגל, רכשה אחזקות ברשת החברתית הפופלרית. עד היום היא השקיעה בחברות כמו Airbnb וגלאסדור

05.11.2016, 11:45 | שירות כלכליסט

אלפבית, החברה האם של גוגל, רכשה אחזקה בסנאפצ'ט. ביום שישי נודע כי גוגל קפיטל, אחת משתי זרועות ההון סיכון של אלפבית, הוסיפה את סנאפצ'ט לרשימת ההשקעות שלה. עם זאת, לא פורסמו פרטים לגבי גודל ההשקעה. דוברת מטעם גוגל אישרה רק כי סנאפצ'ט נמצאת בפורטפוליו ההשקעות של גוגל קפיטל, אך סירבה להגיב מעבר לכך.

קראו עוד בכלכליסט

 ההשקעה נעשית במקביל לשינוי המיתוג ועיצובו מחדש של האתר של גוגל קפיטל, שנקראת החל מאתמול קפיטל ג'י (CapitalG). גוגל קפיטל הושקה במקור ב-2014 במטרה להשקיע בעסקים מתקדמים יותר. "היעד הוא לבצע השקעות עם החזרים גבוהים בחברות מובילות ברחבי העולם", כך לפי האתר של החברה.

מטה גוגל בקליפורניה, צילום: בלומברג מטה גוגל בקליפורניה | צילום: בלומברג מטה גוגל בקליפורניה, צילום: בלומברג

במסגרת זו, הם השקיעו כבר בחברות כמו Airbnb וגלאסדור. זרוע ההון סיכון השנייה של אלפבית היא GV, שאמורה להשקיע בחברות שנמצאות בשלבים מוקדמים יותר. בשנים האחרונות היא השקיעה בחברות כמו אובר ונסט (Nest), שאותה רכשה גוגל בסופו של דבר לפני שנתיים ב-3.2 מיליארד דולר.

סנאפצ'ט נחשבת לאחת החברות הבולטות בענף המדיה החברתית, תחום המוגדר כנקודת התורפה של גוגל. החברה התרחבה לאחרונה לתחום החומרה הודות ל- Spectacles, משקפי שמש המותקנת בהם מצלמת וידיאו אלחוטית. זאת בעוד שניסיון הייצור של משקפיים חכמים על ידי גוגל כשל. מעבר לכך, ההשקעה מעניקה לאלפבית כרטיס כניסה למה שצפויה להיות ההנפקה החמה ביותר של חברת טכנולוגיה, מאז ההנפקה של פייסבוק.

סנאפצ'ט, גייסה מעל 2 מיליארד דולר בסבבי גיוס, ולפי ההערכות תבצע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO) כבר בתחילת השנה הבאה עם הערכת שווי של 35 מיליארד דולר. משקיעים בולטים נוספים בחברה כוללים את ענקית הסחר המקוון הסינית עליבאבא ואת יאהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות