אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התשובה של אפל לתלונות על מקבוק פרו: הנחות גדולות על מחירי המתאמים צילום: יובל חן

התשובה של אפל לתלונות על מקבוק פרו: הנחות גדולות על מחירי המתאמים

המשתמשים התלוננו על מרבית החיבורים היעודיים בדגם החדש והחלפתם בארבעה שקעי USB-C, ובתגובה הורידה החברה את מחירי המתאמים מתוצרתה בעשרות אחוזים

05.11.2016, 18:10 | נמרוד צוק
אפל מגיבה לתלונות הרבות של משתמשי מק על ביטול מרבית החיבורים היעודיים בדגם המקבוק פרו החדש והחלפתם בארבעה שקעי USB-C: מחירי המתאמים מתוצרת החברה מ-USB-C ליציאות אחרות הורדו בעשרות אחוזים, לצד הנחה של 25% על שורת פריטי ציוד היקפי למחשב מתוצרת יצרנים אחרים שהיא משווקת - אבל רק עד סוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר המתאם מ-USB-C לשקע USB רגיל, לדוגמה, ירד מ-19 ל-9 דולר בארה"ב; מחיר כבל לחיבור מכשיר אייפון (יציאת Lightning) ל-USB-C באורך מטר ירד מ-25 ל-19 דולר, ומחיר מתאם רב שימושי שמאפשר לחבר למחשב התקני HDMI ו-USB ירד מ-69 ל-49 דולר. החברה, כפי הנראה, חוששת ממכירות נמוכות של המחשבים החדשים וסבורה כי ההנחות (הסמליות בהיקפן, ביחס למחיר המחשב) יעזרו לחלק מהקונים הפוטנציאלים להתגבר על המחסום הפסיכולוגי.

כבל USB, צילום: pixabay.com כבל USB | צילום: pixabay.com כבל USB, צילום: pixabay.com

בניגוד לדגמי מקבוק פרו קודמים, שהגיעו עם מגוון יציאות לחיבור מסכים והתקנים חיצוניים כמו שקעי USB רגילים ו-HDMI, בדגמים החדשים בחרה החברה לוותר עליהם ולהסתפק ביציאת אוזניות אנלוגית וארבעה שקעי Thunderbolt 3 המאפשר לחבר למחשב התקנים חיצוניים דרך כבל USB-C, להטעין אותו או לחבר מסכים התומכים בתקן DisplayPort.

ההחלטה ממשיכה את המגמה שאפל הראתה בדגם המקבוק 12 אינץ, שהושק שעברה עם שקע USB-C בודד ושקע אוזניות בלבד, ובאייפון 7 ממנו הוסר שקע האוזניות האנלוגי. משתמשים רבים התקשו לקבל את טענותיה של החברה על רצונה להיפטר מטכנולוגיות חיבור מיושנות וראו בצעדים זלזול בצרכים שלהם לטובת ניסיון ציני למכור מספר גדול יותר של תוספים, מתאמים וכבלים למכשירים.

לצד הורדת המחירים, הצהירה החברה כי "אנו מזהים את התלות של משתמשים רבים, במיוחד המתקדמים שבהם, בחיבורים המשתמשים בטכנולוגיות עבר כדי לבצע את עבודתם. אנו רוצים לעזור להם להתקדם לטכנולוגיות ולמוצרים ההיקפיים העדכניים ביותר, ולכן החלטנו להוריד את מחירי המתאמים והציוד ההיקפי עד סוף השנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מה שהכי מצחיק זה שלפני חודש יצאו איפונים חדשים
והם לא הגיעו עם USB-C בזמן שידעו באפל שבניידים החדשים יהיו רק חיבורים כאלה רק בשביל להרוויח עוד 15$ על מתאם כי יעדו שהלקוחות יקנו בלי לחשבו פעמיים. משלמים פרימיום גם על הזכות לחבר את המלבן הקטן לריבוע הגדול. מתאם לאוזניות, מתאם למטען, מתאם למחשב מתאם מתאם מתאם מתאם $$$$$ ואנשים קונים, אז לבריאות - הלוואי עלי לעמוד בראש של חברה עם כזה כוח על הלקוחות שלה.
רוני  |  06.11.16
5.
טכנולוגיות מיושנות? כלומר אייפון 7 מיושן? טוב לדעת
באפל ממש הגזימו. usb זה מיושן? 99% מהמכשירים שיש להם חיבור usb הם לא עם ה -c הזה, למעשה אני לא מכיר שום מכשיר עם usb-c, כולל, כאמור, אייפון. אז מה הם מבלבלים במוח? שוחד יעוור עיני פיקחים ובמקרה הזה תאוות הבצע העבירה אותם על דעתם.
אא  |  06.11.16
לכל התגובות