אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלי אורתם סהר לנאמנים: "תומכים בהצעת הרכישה של אפי קפיטל ועמרם אברהם" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מנהלי אורתם סהר לנאמנים: "תומכים בהצעת הרכישה של אפי קפיטל ועמרם אברהם"

בהנהלה נוטים לתמוך בהצעה זו בזכות הפרויקטים המשותפים עם שתי החברות, והערכה כי בכוונתן להבריא אותה ולהמשיך להפעילה; ההערכות הן כי ל-70% מהעובדים כבר יש הצעות עבודה מחברות מתחרות

05.11.2016, 19:35 | דותן לוי
הדרג הניהולי בחברת אורתם סהר הכולל כ-40 עובדים העביר מסר לנאמני החברה לפיו הם תומכים בהצעת הרכישה המשותפת של החברות אפי קפיטל ועמרם אברהם, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

נציגי החברות אפי קפיטל ועמרם אברהם נפגשו ב-1 לנובמבר עם נאמני חברת אורתם סהר בהמשך להצעתם לרכישת החברה שנכנסה להקפאת הליכים, וזאת במקביל להצעות נוספות של החברות: אאורה, קבוצת גבאי, וחברת אלונים של רענן אלוני, לשעבר יו"ר מליבו.

רענן אלוני. ההיכרות תועיל? רענן אלוני. ההיכרות תועיל? רענן אלוני. ההיכרות תועיל?

לאפי קפיטל ולאורתם סהר פעילות משותפת במסגרת התוכניות הממשלתיות מחיר מטרה ומחיר למשתכן. החברות פועלות יחד להקמת פרויקט של 339 דירות במסגרת תוכנית מחיר למשתכן בקריית מוצקין ופרויקט לבניית 276 דירות בראש העין, מתוכן 166 במסגרת מחיר מטרה. ביולי השנה דווח כי אפי קפיטל רכשה חלק מהאחזקות של אורתם סהר בפרויקטים המשותפים. כמו כן לאפי קפיטל ולעמרם אברהם פעילות משותפת בפרויקט אקווה בשכונת עין הים בחדרה שכולל כ-610 יחידות דיור ומבוצע על ידי אורתם סהר; פרויקט מחיר למשתכן בקריית גת לבניית 288 יחידות דיור; ופרויקט לבניית 244 זירות בגדרה.

בשל הפעילות המשותפת וההיכרות עם שתי החברות העריכו באורתם כי מדובר בהצעה שמשקפת אינטרס משותף וכי בכוונת החברות להבריא את אורתם ולהפעיל אותה גם בהמשך כחברה מבצעת, כלומר גם לאחר שיסתיימו כל הפרויקטים הקיימים. חשוב לציין כי לאמיר נחום ולמשנה למנכ"ל אביעד רוזנצוויג יחסים קרובים עם ראשי החברות וככל הנראה גם לכך יש השפעה מכרעת בתמיכתם.

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי חלק מהעובדים שאינם בדרג הניהולי של החברה סבורים דווקא שחברת אלונים מתאימה יותר, בין היתר לאור היכרותם עם רענן אלוני. כמו כן העובדים ביקשו מהמנכ"ל אמיר נחום פגישה דחופה כדי לדון באופציות הרכישה ולהביע את דעתם בנושא. פגישה כזו מתוכננת ככל הנראה מחר (א').

החשש העיקרי של ההנהלה והנאמנים כרגע הוא כי גל עזיבה יותיר את החברה עם מחסור משמעותי בעובדים, מה שלמעשה מרוקן אותה ויפגע ביכולתה לחזור לעבודה לאחר שיושגו הבנות עם אחת החברות המציעות. על פי הערכות, כ-70% מהעובדים כבר מחזיקים בידם הצעות עבודה מחברות מתחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות