אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות: בוטלה השביתה שתוכננה השבוע באגד צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

ההסתדרות: בוטלה השביתה שתוכננה השבוע באגד

לפי סיכום עם האוצר, יועבר לחברה סכום ראשוני של 150 מיליון שקל להבטחת משכורות העובדים, ובמקביל ייכנסו הצדדים למו"מ ארוך טווח

05.11.2016, 22:28 | ליאור גוטמן

ההסתדרות הכללית הודיעה הערב (שבת) על ביטול השביתה שתוכננה השבוע בקואופרטיב התחבורה הציבורית אגד, זאת בעקבות הגעה לפשרה בסכסוך העבודה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, ההסתדרות הודיעה בשבוע שעבר על השבתה כללית של קווי האוטובוסים, זאת בעקבות טענה לפגיעה בזכויות העובדים. מנגד, משרד האוצר סירב לחדש את הסכם הסובסידיה עם אגד בטענה שיש לקזז ממנו כמה מאות מיליוני שקלים בשנה בשל העובדה שעשרות אחוזים מקווי אגד הופרטו, ולכן אין ממש בטענות החברה על הסעת מאות אלפי חיילים, קשישים או סטודנטים שאת נסיעתם מסבסדת המדינה באופן קבוע.

 , צילום: נמרוד גליקמן צילום: נמרוד גליקמן  , צילום: נמרוד גליקמן

האיום הוליד חשש שכבר השבוע יותר ממיליון נוסעים ישארו ללא אפשרויות תחבורה נאותות, מה שהוליד הצעות שונות מצד האוצר על ויתור קווים שונים מצד אגד בתמורה לחתימה על ההסכם.

הערב הודיעו הצדדים - מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר ויו"ר אגד אבי פרידמן - על המציאת פשרה חדשה. על פי ההבנות סוכם שמשרד האוצר יעביר סכום ראשוני של כ-150 מיליון שקל להבטחת משכורות העובדים בחודשים הקרובים. במקביל "הצדדים סיכמו על צעדים בוני אמון, בהם: מתן שי לחג לעובדים (לאחר שעוכב בשבועות האחרונים). עוד סיכמו הצדדים על כניסה למשא ומתן אינטנסיבי בן חודש ימים, שבמסגרתו ייחתם הסכם כולל בחברת אגד בראשותם של מנכ"ל האוצר, יו"ר ההסתדרות ויו"ר אגד".

באב"ד מסר הערב: "אני שמח שהצדדים גילו אחריות וביטלו שביתה שהייתה יכולה להסב נזק רב למשק ושבחודש הקרוב נכנס למו"מ אינטנסיבי עם אגד על מנת להגיע להסכם ארוך טווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
כשלא מעט שופטי/ות בית המשפט מעתיקים זה מזו
כשלא מעט שופטי/ות בית המשפט מעתיקים זה מזו וזו מזה את 'ההברקות' המטופשות שלהם  ש.. "גוף יודע טוב מאחרים כיצד להתנהל בתחומו ולכן בית המשפט לא יתערב ולא ישנה שיקול דעת הקובעים בגוף.." -פסקו והלכו..  ומה לך טיפשות גדולה מזו, ועידוד רב מזה, לחמדני ולמושחתי הגופים לצאת ולממש את רעיונותיהם האפלים, כך מכרו חמדני אגד את נצבא, שהייתה רכוש החברים השווה מליארדים בגרושים למיימון..! כך התרוקנה איכשהו... קופת קרן הפנסיה של חברי אגד אותה ניהלו אותם "ידעני הגוף.." אליבא דבית המשפט.. והממשלה נאלצה להלאים את הקופה מידי הידענים ולשלם היא את הפנסיה אגד תביעת עתק מאגד להחזיר את הכסף !  נראה שראוי כבר לסגור את המקום הזה שעושה נזקים ללקוחותיו ולחבריו  באין שום פיקוח אלא הבטחה של בית המשפט שלא לפקח...
Chilli  |  06.11.16