אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתי בן זאב נשלח לצבור ניסיון צילום: אוראל כהן

איתי בן זאב נשלח לצבור ניסיון

בן זאב יודע שהוא מסומן להיות מנכ"ל בנק לאומי בעתיד, ובמקרים רבים הארגון וכן המועמד מעדיפים שהוא יצבור ניסיון ניהולי בתחנה חיצונית

06.11.2016, 08:27 | גולן חזני

ההחלטה של איתי בן זאב להעמיד את עצמו כמועמד לניהול הבורסה התקבלה בהפתעה מסוימת בבנק לאומי, שכן הוא סומן כמי שבעתיד הרחוק ימונה למנכ"ל הבנק. אז מה גרם לו לעזוב חטיבה מהותית של 500 איש בבנק גדול, ולהיכנס לארגון רווי מלחמות ופוליטיקה? 

קראו עוד בכלכליסט

מקורבים לבורסה מעריכים שהיו לכך שלוש סיבות עיקריות. הראשונה היא פרישתו של דני צידון לאחרונה מלאומי, כשהוא מנמק זאת בחוק שהגביל את שכר הבכירים במערכת הפיננסית. צידון, ששימש מנהל חטיבת שוק ההון, מינה כמשנה למנכ"ל הבנק את סגנו בן זאב לנהל את החטיבה, וזה נחשב בן טיפוחיו. ההערכות הן שעזיבתו של צידון סייעה לבן זאב לקבל החלטה על פסק זמן.

שנית, בן זאב יודע שהוא מסומן להיות מנכ"ל הבנק בעתיד, ובמקרים רבים הארגון וכן המועמד מעדיפים שהוא יצבור ניסיון ניהולי בתחנה חיצונית, שאותו יביא בחזרה לניהול הבנק.

הסיבה השלישית היא שהמצב של הבורסה מעולם לא היה גרוע יותר ומכאן סבור בן זאב שמכיר את העסק מקרוב, שאפשר רק להמריא. חברי הדירקטוריון שאינם מקרב הבנקים הצביעו בעד מינויו של בן זאב. בפגישות הם התרשמו כי תוכניותיו ענייניות וכי הרקע הבנקאי שלו לא ישפיע על ההחלטות הניהוליות, ובעיקר לא על השינוי המבני בבורסה.

המועמדת הבכירה להחליף את בן זאב היא ענת לוין, המשנה למנכ"ל כלל ביטוח ומנכ"ל זרוע ההשקעות של החברה. כרגע לא מסומנים מועמדים לתפקיד מתוך לאומי, אך קיימים כמה שמות פוטנציאליים: מנהל הנוסטרו גיא פישר, מנהלת אגף המוסדיים גלית ברודו ומנכ"ל לאומי פרטנרס ירון בלוך.

איתי בן זאב, צילום: נמרוד גליקמן איתי בן זאב | צילום: נמרוד גליקמן איתי בן זאב, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות