אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תגידו שלום לקניות במרקס אנד ספנסר: הרשת החליטה להתמקד במזון

תגידו שלום לקניות במרקס אנד ספנסר: הרשת החליטה להתמקד במזון

רשת הקמעונאות הבריטית, שחטיבת הביגוד שלה מדשדשת, תפתח חנויות אוכל קטנות. במקביל, היא תסגור עשרות סניפים בממלכה המאוחדת וכן סניפי דגל בצרפת ובסין

06.11.2016, 10:56 | שירות כלכליסט
רשת הקמעונאות הבריטית מרקס אנד ספנסר מתכננת לסגור עשרות סניפים ברחבי המדינה, זאת כחלק מהמאמצים שלה להחיות את המותג ולהעלות את המכירות. לחברה יש מעל 900 סניפים ברחבי הממלכה, מתוכם 300 חנויות כלבו ו-640 סניפים המוכרים מזון בלבד. כמו כן, לחברה 400 סניפים מחוץ לבריטניה.

בכירים במרקס אנד ספנסר כבר הגדירו את המספר הרב של סניפים כ"כאב ראש הגדול ביותר של החברה". לפיכך הרשת מתכוונת לסגור, לפי הדיווחים, 30 סניפים בבריטניה, כשמרביתם חנויות בערים קטנות ובקניונים. כמו כן, בחברה מתכוונים לשנות את המיקומים של חלק מהסניפים ולצמצם את הגודל שלהם. מהלכים אלה יתבצעו לאורך מספר שנים ועלולים לגרום לקיצוצים של אלפי משרות.

קראו עוד בכלכליסט

כריכים של מרקס אנד ספנסר. המנכ"ל החדש מתכוון להרחיב את עסקי האוכל כריכים של מרקס אנד ספנסר. המנכ"ל החדש מתכוון להרחיב את עסקי האוכל כריכים של מרקס אנד ספנסר. המנכ"ל החדש מתכוון להרחיב את עסקי האוכל

בדומה לרשתות קמעונאיות אחרות, במרקס אנד ספנסר מתקשים להתאים עצמם לשינויי בהרגלי הקניות, בראשם המעבר לקניות מקוונות. האנליסט טוני שירט מחברת הייטונג אמר לגרדיאן כי להערכתו החברה לא צריכה להסתפק בסגירת 30 סניפים בלבד, אלא לצמצם 20% מהחלל המסחרי שלה, זאת בהתחשב באופי המשתנה של הקניות ושנים של ביצועים חלשים בחטיבת הבגדים של הרשת. "יש כמה רשתות מסורתיות שהלקוחות לא הוציאו עליהם כסף כבר זמן רב", הסביר.

מלבד סגירת החנויות בבריטניה, בעיתון הטלגרף הבריטי מדווחים כי בחברה מתכננים לסגור את חנויות הדגל בצרפת, ביניהן חנות בשאנז אליזה וליד מגדל אייפל, ולהפסיק את מרבית הפעילות בסין.

המנכ"ל סטיבן ראו, שנכנס לתפקידו מוקדם יותר השנה, מתכוון במקום להתמקד בהרחבת עסקי האוכל המצליחים של הרשת, ובמסגרת זו הוא מתכוון לפתוח 200 חנויות קטנות יותר עד 2019 שיתמקדו במכירת אוכל. עוד קודם לכן הודיעה החברה כי בכוונתה לקצץ 525 משרות במשרדים שלה בלונדון, זאת כחלק מהאסטרטגיה שיזם ראו להפחתת עלויות ופישוט המודל העסקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות