אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אלף מצרפת שני יזמי בית חדשים צילום: נמרוד גליקמן

קרן אלף מצרפת שני יזמי בית חדשים

נדב ויצמן מונה ליזם הבית ומור סלע יהיה מהנדס הבית. השניים הם בוגרי חברת הסטארט-אפ Docady. ערן שיר שהקים את נקסר ורון גורה שעבר ל-WeWork שימשו גם הם בעבר כיזמי בית בקרן

06.11.2016, 11:08 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון אלף של מייקל אייזנברג ואדן שוחט מצרפת שני ימזים חדשים לצוות שלה. נדב ויצמן ישמש כיזם הבית (EIR Entrepreneur in Residence) ומור סלע ישמש בתפקיד חדש של מהנדס הבית (Engineer in Residence). במסגרת תפקידם יסייעו השניים לקרן לאתר מיזמים חדשים ויפתחו מיזמים משלהם במטרה להפוך אותם לחברות סטארט-אפ. בעבר היו לקרן שני יזמי בית נוספים: ערן שיר שהקים את נקסר ורון גורה שעבר ל-WeWork.

קראו עוד בכלכליסט

נדב ומור הם בוגרי חברת הסטארט-אפ דוקאדי Docady .בשיחה עם "כלכליסט" מספר נדב ויצמן על התפקיד החדש, "שנינו בוגרי יחידות מודיעין טכנולוגיות. אני הייתי בין מקימי אונאבו שנמכרה לפייסבוק והייתי למעשה העובד הראשון שלה. עזבתי אותה קצת לפני האקזיט והקמתי את דוקאדי שהיתה אפליקציה לניהול מסמכים אישיים. לצערי, החברה לא הצליחה להמריא מעבר לשלב A ולכן החלטנו לסגור אותה באוגוסט האחרון.

אדן שוחט.   שותף מנהל באלף, צילום: עמית שעל אדן שוחט. שותף מנהל באלף | צילום: עמית שעל אדן שוחט.   שותף מנהל באלף, צילום: עמית שעל

"ההצעה להצטרף לקרן אלף ביחד עם מור סלע קסמה לי מאוד. במסגרת התפקיד אני מתכוון למצא דרך לעזור לתעשייה הישראלית, ואתמקד בחברות צעירות בשלבי סיד שהיו שמחות להכין את עצמן לשלב A . אלף שמה לעצמה דגש לסייע לחברות וצריך מהנדס טוב שיתכן את כל המערכות הפנימיות של החברה שכל מטרתן לסייע לחברות", אומר ויצמן ומוסיף שהיה רוצה להקים בעתיד חברה נוספת, "נחשוב ביחד עם מור על רעיונות חדשים".

אדן שוחט אמר שלמרות שהקרן היא קרן של שותפים בלבד והבטיחה שלא תיקח EIR הם בטוחים שהעובדים החדשים ייסיעו לה רבות. "בזמן הקצר שאני עובד עם מור סלע על המערכות שלנו הכרתי שותף שלא מכיר את המילה 'לא יכול', אומר שוחט. "שניהם לא בתפקיד שקשור להשקעות או לחתום על עסקאות אבל הם כן יכולים לסייע לנו רבות בכל שאר הפעילויות ולתרום לקהילה שלנו".

"אנחנו מצפים משניהם לשפר אותנו לעזור לנו להיות טובים יותר לקהילה, כך עשו רון גורה וערן שיר ואני מצפה לכך גם ממור ונדב", אומר שוחט. "אני סקרן לראות את ההצלחה שלהם בסיוע לחברות בדומה למה שעשה רון עם Windward ו- WeWork אליה הצטרף בסופו של דבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות