אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים גם להצביע? אתם יכולים לקנות באיביי מכונת הצבעה לבחירות צילום: Ebay/rockinsportsinc

רוצים גם להצביע? אתם יכולים לקנות באיביי מכונת הצבעה לבחירות

אם הבחירות הנוכחיות מעוררות בכם נוסטלגיה למערכות פחות מלוכלכות, תמורת 2,400 דולר תוכלו לרכוש מכונת הצבעה מהבחירות בשנת 2000

06.11.2016, 12:15 | שירות כלכליסט
הודות ל-eBay תמיד יהיו דברים מוזרים שאפשר לקנות, כמו לדוגמה מכונת הצבעה. לא מדובר בסתם מכונת הצבעה אלמונית, אלא במכונת ההצבעה האוטומטית שהייתה בשימוש בפלורידה בבחירות ב-2000, שהסתיימה בניצחונו של ג'ורג' וו בוש על אל גור, למרות שהאחרון קיבל את מירב הקולות. 

קראו עוד בכלכליסט

מכונות ההצבעה הללו זכו לתשומת לב נרחבת, לאחר שבבחירות הצמודות התלוננו מצביעים רבים כי השיטה של כרטיסי ניקוב הייתה מבלבלת והם חוששים שהקולות שלהם לא ייספרו נכון. מצביעים במחוז פאלם ביץ', משם לקוחה מכונת ההצבעה שעומדת למכירה, אף עתרו לבית המשפט וערערו על התוצאות.

לאחר מערכת הבחירות השנויה במחלוקת הזו, החליטו בממשלה הפדראלית לאסור על שימוש במכונות המשתמשות בכרטיסי ניקוב.

אולם, אם מערכת הבחירות הנוכחית, שתסתיים ביום שלישי הקרוב, מעוררת בכם נוסטלגיה למערכות בחירות אדיבות יותר ומלוכלכות פחות, אתם יכולים לקנות את המכונה עבור 2,400 דולר. המחיר כולל גם תמונה של ג'ורג' וו בוש וכרטיסי ניקוב.

מכונת ההצבעה השנויה במחלוקת, המוצעת למכירה באיביי, צילום: Ebay/rockinsportsinc מכונת ההצבעה השנויה במחלוקת, המוצעת למכירה באיביי | צילום: Ebay/rockinsportsinc מכונת ההצבעה השנויה במחלוקת, המוצעת למכירה באיביי, צילום: Ebay/rockinsportsinc

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות