אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז יבוא המלט של חברת נמלי ישראל חוזר לוועדת המכרזים

מכרז יבוא המלט של חברת נמלי ישראל חוזר לוועדת המכרזים

זאת לאחר שביהמ"ש המחוזי פסל את המכרז להפעלת רציף חדש לפריקת מלט בנמל אשדוד, בין היתר משום שחברת הר טוב לא קיבלה לכאורה הזדמנות שווה להתמודד בו. הערעור התקבל חלקית ולפיכך המכרז יוחזר לבחינה בשיתוף הרשות להגבלים

06.11.2016, 15:06 | ליאור גוטמן ונעמי צורף

בית המשפט העליון קיבל חלקית בחמישי האחרון את ערעורה של חברת נמלי ישראל, זאת כנגד פסיקת בית המשפט המחוזי ממאי האחרון, בעת שפסלה את המכרז שהחברה פרסמה בזמנו, בניסיון להפעיל רציף חדש לפריקת מלט בתחומי נמל אשדוד.

מדובר במכרז לתפעול רציף לפריקת מלט בתוך נמל אשדוד ולתקופה של 10 שנים, כאשר הפעלת הרציף החדש אמורה לשפר לכאורה את התחרות בשוק, לאור קיומו של מונופול ותיק בתחום המלט, חברת "נשר".

עוד במרץ האחרון מתח בית המשפט ביקורת על תנאי המכרז של חברת נמלי ישראל, זאת לאחר שאחת המתמודדות - היא חברת מלט הר טוב - לא קיבלה לכאורה הזדמנות שווה להתמודד במכרז. מלט הר טוב עתרה בזמנו לבית המשפט המחוזי בתל אביב, תוך שהיא ממציאה עדויות לפיהם חלק מתנאי המכרז המקדימים מנעו ממנה השתתפות בפועל. זאת בנוסף לחשש שאחת החברות שסייעו לחברת נמלי ישראל בניהול המכרז (גישה), נגועה לכאורה בניגוד עניינים, כיוון שהיא ליוותה במקביל גם את אחת המתחרות של מלט הר טוב, היא חברת נשר.

מפעל המלט הר-טוב מפעל המלט הר-טוב מפעל המלט הר-טוב

כאמור, בית המשפט המחוזי פסל את המכרז, אולם חברת נמלי ישראל לא ויתרה והיא ערערה על פסיקת ביהמ"ש המחוזי. שלושת שופטי ביהמ"ש העליון (ד"ר יורם דנציגר, צבי זילברטל וענת ברון) החליטו לקבל חלקית את הערעור, מה שמאשר את המכרז הלכה למעשה. בהנחיית בית המשפט, הדיון יחזור לוועדת המכרזים של נמלי ישראל לשם בחינה מחודשת, בין היתר בהתייחס למצבו העדכני של שוק המלט. עוד נקבע כי הוועדה תשקול האם יש להיוועץ בממונה על ההגבלים העסקיים לצורך קבלת החלטה. בית המשפט קבע כי הדבר ייעשה תוך עדכון ושיתוף משרדי האוצר והתחבורה. הוצאות המשפט שנקבעו לחנ"י יישארו על כנן.

חברת נמלי ישראל סרבה להתייחס לידיעה.

מלט הר-טוב יוצגה בהליכים באמצעות עוה"ד ניר קהת, נאוה קרואני, אסף פריאל עומר בוסתנאי ואירית ברודסקי ממשרד תדמור יובל לוי.

חברת נמלי ישראל יוצגה על ידי עורכי הדין יוסי לוי, אסף שובינסקי וחן שומרת ממשרד לוי, מי-דן ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות