אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תראפיקס ביו נערכת לגייס הון בנאסד"ק צילום: אפי שריר

תראפיקס ביו נערכת לגייס הון בנאסד"ק

החברה העוסקת בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס הגישה לרשות ניירות ערך האמריקאית טיוטה פומבית ראשונה של מסמך לרישום; ההנפקה תתבצע באמצעות תעודת פיקדון (ADR) שיאגד 20 מניות של החברה שנסחרות הן בת"א והן ב-OTC

06.11.2016, 15:41 | דרור רייך

תראפיקס ביוסיינסס מדווחת היום (א') על רצונה לגייס הון בנאסד"ק, כך עולה ממסמכי החברה העוסקת בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס. החברה הגישה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) טיוטה פומבית ראשונה של מסמך לרישום (F-1). מבנה והיקף ההצעה על פי טיוטת מסמך הרישום טרם נקבעו, ונכון למועד דוח זה אין כל וודאות כי החברה אכן תשלים את תהליך הרישום, אם בכלל ובאילו תנאים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה כן מפרטת כיצד תתבצע ההנפקה, באמצעות תעודת פיקדון (ADR) שיאגד 20 מניות של החברה שנסחרות הן בת"א והן ב-OTC. מחיר המנייה בת"א עומד על כ-80 אגורות וב-OTC על כ-4 דולר והיא נסחרת בשווי שוק נמוך של 33 מיליון שקלים לאחר שהשילה מערכה כ-12% מתחילת השנה.

למרות שהיקף הגיוס לא נחשף, תראפיקס מפרטת את השימושים שהיא רוצה לעשות עם כספי ההנפקה שיתקבל. הסכום העיקרי, כ-3.9 מיליון דולר ישמשו בכדי לקדם את המאמצים לפיתוח קליני של מוצר בשם THX-TS01.

תראפיקס הגישה לאחרונה בקשה ל- FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) לאשר לתרופה בפיתוח של החברה (THX-TS01) המשלבת חומרים קנאבינואידים על בסיס טכנולוגית האנטוראג' לטיפול בתסמונת טורט כתרופת יתום (Orphan Drug Designation).

"ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס ביוסנסס "ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס ביוסנסס "ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס ביוסנסס

כ-3.5 מיליון דולר מתוך סכום הגיוס תראפיקס תשתמש בכדי לקדם את גיבוש מאמצי הפיתוח הקליני למוצר בשם THX- LD01, לטיפול בהפרעה קוגניטיבית קלה. כמו כן, עוד כ-600 אלף דולר כדי להשלים הוכחה של קונספט, ניסוי קליני בשלב 2 בארצות הברית, כ-1.3 מיליון דולר כדי להשלים שלב 2 בניסוי קליני באירופה, 350 לאף דולר כדי להשלים השלב הראשון של הניסוי הקליני בקנדה או בארצות הברית, כמיליון דולר ליזום הוכחה של קונספט, שלב 2 בניסוי קליני בישראל או באירופה והיתרה למימון פיתוח כללי וייצור המוצר לניסויים קליניים ורישוי של קניין רוחני.

תראפיקס עדין לא רווחית ונכון לסוף יוני יש לה מזומנים בשווי של כ-800 אלף דולר, אל מול גירעון מצטבר של כ-30.5 מיליון דולר. בחברה צופים כי המזומנים הקיימים יהיו מספיק כדי לממן פעולות עד סוף 2017.

תראפיקס נוסדה ב-2004 ויש לה היסטוריה של הפסדים מהותיים, של 7.3 שקלים בשנת 2014, 10.1 מיליון שקל בשנת 2015, וכ-4 מיליון שקלים בששת החודשים של 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות