אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אגודת אופק מציעה עסקה סיבובית למשקיעיה

אגודת אופק מציעה עסקה סיבובית למשקיעיה

האגודה שמקימה בנק קואופרטיבי מציעה לחברים הלוואות עד 50 אלף שקל מהכסף שהם משקיעים בה

06.11.2016, 23:46 | רעות שפיגלמן

עסקה סיבובית נוסח אופק: חברי האגודה השיתופית שנוסדה כדי להקים את הבנק הקואופרטיבי הראשון בישראל יוכלו לקבל בעוד פחות משבועיים הלוואות כספים לכל מטרה בסכום של עד 50 אלף שקל לכל חבר, זאת בריבית של 3.5% כאשר תקופת ההחזר תהיה עד שלוש שנים. באופק מציינים כי מדובר בהזדמנות השקעה בתשואה שנתית ממוצעת של 4%–5%. אלא שמנגד קיים כאן גם סיכון עבור חברי האגודה — שכל אחד מהם השקיע כ־3,000 שקל לרכישת מניה באגודה — לשחיקת כספם, וזאת במקרה של כשל בהחזר ההלוואה.

באופק מציינים כי מדובר בהזדמנות תשואה שעל פניו היא אטרקטיבית הרבה יותר מכל תשואה שניתן לקבל היום על פיקדון בבנק.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

באופק, שנוסדה לפני שלוש שנים, וחברים בה כ־3,700 איש, מריצים כעת שלב פיילוט של פלטפורמת הלוואות בין עמיתים — P2P. אופק רחוקה מאוד מהיקף ההון העצמי הדרוש לה כדי לעמוד בקריטריון של הקמת אגודת אשראי שהוא הון עצמי של 75 מיליון שקל, בעוד היקף ההון העצמי שלה נכון לדו"חות 2015 הוא כ־7 מיליון שקל. ולכן כשלב ביניים עד שהרגולטור ינמיך את הרף או עד שאופק תשיג את ההון הדרוש, החליטו באגודה בחודש מאי על השימוש בפלטפורמת ההלוואות.

בשלב מאוחר יותר של המיזם מתוכנן גם לאפשר לכאלו שאינם חברים באגודה את האפשרות לקחת הלוואות אולם בריביות גבוהות יותר, בטווח של 3.5%–7%. ההלוואות יינתנו בכפוף לבדיקת עמידה ביכולת החזר ובכפוף לתהליך חיתום (הערכת סיכונים) שיבוצע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות