אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: גיא מונסונגו הוא יזם הנדל"ן שנעצר אתמול, מעצרו הוארך ב-8 ימים צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10

הותר לפרסום: גיא מונסונגו הוא יזם הנדל"ן שנעצר אתמול, מעצרו הוארך ב-8 ימים

המשטרה טוענת כי היזם הונה את לקוחותיו ואף עשה שימוש בדרכון מזויף כדי לצאת ולהיכנס מהארץ. סנגוריו: "הוא גבה כספים כדין"

07.11.2016, 12:59 | זוהר שחר לוי

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ב') את מעצרו של יזם הנדל"ן גיא מונסונגו ב-8 ימים. המשטרה טוענת כי היזם הונה את לקוחותיו ואף עשה שימוש בדרכון מזויף כדי לצאת ולהיכנס מהארץ. סנגוריו: "הוא גבה כספים כדין".

שמו של מונסונגו, בעל חברת היזמות מונסונגו השקעות, עלה לכותרות בימים האחרונים בעקבות תחקיר של עיתונאי ערוץ 10 מתן חודורוב, שאף הותקף על ידי עובדיו. עוד קודם לכן פורסמו תחקירים אודות פעילותו של היזם, מהם עלה חשד להונאת לקוחות.

קראו עוד בכלכליסט

כעת, בעקבות תלונות שהגיעו למפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב מלקוחות שטענו כי הונו, פשטו חוקרי המשטרה על משרדיו ואתמול הוא נעצר.

היום הובא מונסונגו לדיון בבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו. לפי נציגי המשטרה, רס"ב עופר קליין ופקד יוליה אלעזר, מונסונגו ביצע מספר מעשי מרמה כלפי לקוחות שונים ופרט לכך אף רכש דרכון מזויף ב-30 אלף שקל ששימש אותו ליציאה ולכניסה לארץ.

גיא מונסונגו. "על פי החשד, החשוד הונה אנשים תמימים באופן שיטתי", צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10 גיא מונסונגו. "על פי החשד, החשוד הונה אנשים תמימים באופן שיטתי" | צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10 גיא מונסונגו. "על פי החשד, החשוד הונה אנשים תמימים באופן שיטתי", צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10

"החשוד הציג מצגי שווא, ובאמצעותם הוא חתם על הסכמים עם לקוחות", אמרו נציגי המשטרה בדיון. לדבריהם, מצגים אלו גם הוצגו בפני עורכי הדין שהיו מופקדים על כספי הנאמנות וכך הוא הצליח לקבל עמלות בהיקפים של מיליוני שקלים שהוצאו מאותם חשבונות.

"אנחנו יודעים", הוסיפו נציגי המשטרה, "שמיליוני השקלים לא נמצאו במשרדים אלא ברשות החשוד באיזשהו מקום, הוא ידע מראש על עסקאות שבוצעו במרמה ולא יבואו לידי מימוש. כל מה שהוא עשה היה תוך ביצוע בעירות מרמה, תוך מצגי שווא".

עוד צוין כי המתלוננים נגד מונסונגו סיפרו כולם כי לא קיבלו את כספם. לגרסתם הם ביקשו חזרה את כספם אך לא נענו. לפי המשטרה קיימים עוד מתלוננים נוספים שטרם נחקרו.

במפלג ההונאה ינסו כעת לבדוק היכן נמצאים מיליוני השקלים שהוצאו מאותם חשבונות נאמנות. לפי החוקרים, ישנם עורכי דין המלווים את הפרויקט והמשטרה תבדוק האם הכסף נמצא שם.

סנגוריו של מונסונגו, עורכי הדין ששי גז ושרון נהרי, טענו מנגד כי מדובר באדם חסר עבר פלילי שגבה עמלות כדין. "אני מבקש לבחון את התיק בזהירות רבה", אמר עו"ד גז במהלך הדיון. לדבריו מדובר בהתנהלות כמו של קבוצת רכישה המתכננת לבנות על קרקע מסוימת. "הלקוח שלי טוען", כך הוסיף, "שהוא רצה לגבש קבוצות עם תכנון רעיוני למכור זכויות לדירות כאשר הוא גובה מראש בדעת ובהסכמה 2% עמלות. הלקוחות לא נתנו שיקים לכיסוי פרטי למעט עמלות".

עוד ציין עו"ד גז כי כל הכספים נמצאים, אך לא אצל מונסונגו באופן אישי כי הוא פושט רגל. "מדובר בכספים של עמלות שהוא גבה כדין", הוסיף.

השופטת חיותה כוחן-עומר הורתה על הארכת מעצרו של יזם הנדל"ן למשך 8 ימים. "מדובר", ציינה בהחלטתה, "בתיק מורכב ומסובך. על פי החשד, החשוד הונה אנשים תמימים באופן שיטתי וגרף לכיסו סכומי עתק. מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות