אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חייבים שקט? המקומות המבודדים בעולם מחכים לכם צילום: summitpost.org

חייבים שקט? המקומות המבודדים בעולם מחכים לכם

פסגת האנפורנה בהימלאיה שזכתה לביקור של 191 מטפסים בלבד והאי טריסטאן דה קונהה, המרוחק 3,000 ק"מ מהיבשת הקרובה ביותר - אפריקה, הם חלק מהמקומות הנידחים למי שמחפש להתבודד (ולא לשמוע עוד על הבחירות בארה"ב)

07.11.2016, 22:14 | שירות כלכליסט

לפעמים נדמה כאילו כל פינה בגלובוס כבר נכבשה, ונחקרה ומופיעה במפות של גוגל, אך נותרו מקומות ספורים על פני כדור הארץ שהם כה מרוחקים שניתן להכריז עליהם כמקומות הנידחים ביותר בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

המקום הגבוה ביותר

הפסגה הקטלנית בהימלאיה

המקום הגבוה המבודד בעולם אינו הר אוורסט, כפי שניתן היה לחשוב. בהר זה נרשמו 5,100 העפלות לפסגה מצד יותר מ-3,000 מטפסים. בהר עצמו מבקרים מאות מטפסים מדי שנה לבחון את יכולותיהם ואת מזלם מול הפסגה הגבוהה בעולם. 

למעשה הפסגה המבודדת בעולם היא אנפורנה 1 בהרי ההימלאיה במרכז נפאל. גובהו של ההר הוא 8,090 מטרים והוא זכה למספר הקטן ביותר של מבקרים בפסגתו - 191 - פחות מכל פסגה אחרת בעולם. שיעור התמותה של מי שניסה לטפס על ההר הוא בלתי ייאמן ועומד על 41%. כלומר, אחד מכל שלושה מטפסים ימצא את מותו במהלך העלייה או הירידה, מה שהופך את ההר גם לאחד המקומות המרוחקים והקטלניים בעולם.

הר אנאפורנה, נפאל , צילום: שאטרסטוק הר אנאפורנה, נפאל | צילום: שאטרסטוק הר אנאפורנה, נפאל , צילום: שאטרסטוק

המקום הנמוך ביותר

חושבים שהאוורסט גבוה? הכפילו ב-3

המקום הטבעי הנמוך והמבודד על פני שטח כדור הארץ הוא "צ'לנג'ר דיפ" (Challenger Deep) בבקע מריאנה ליד גואם באוקיינוס השקט. אזור זה כה עמוק שאם נהפוך את הר אוורסט על ראשו ונשקיע אותו בשבר, עדיין יהיו מעליו 2,187 מטר של מים.

לא נראה שיהיו חבילות תיור למקום בעתיד הנראה לעין: רק שלושה בני אדם הצליחו להגיע לתחתית הבקע שעומקה 11 אלף מטרים. ב-1960 ז'אק פיקארד וקצין בחיל הנחתים האמריקאי דון וולש, ירדו בתא צלילה למעמקי השבר ושהו שם 20 דקות. ב-2012, במאי הקולנוע ג'יימס קמרון, שביים את הסרט "טיטאניק", ירד לשבר בתא צלילה ושהה שם שעתיים.

המקום המיושב המרוחק בעולם

איך עושים רשימת מכולת ל-257 אנשים שמקבלים אספקה 8 פעמים בשנה?

האי טריסטאן דה קונהה, בריבונות בריטית, הוא האזור המרוחק בעולם שם מתגוררים בני אדם. האי עומד בליבו של האוקיינוס האטלנטי ומרוחק מכל דבר ומקום.

באי מתגוררים כ-257 אנשים והוא נמצא במרחק של יותר מ-2,800 קילומטרים מהיבשת הקרובה ביותר – אפריקה. אין באי שדה תעופה ועל התושבים להסתמך על ספינות דייגים מדרום אפריקה לשם קבלת אספקה שמונה-תשע פעמים בשנה.

אי טריסטאן דה קונהה אי טריסטאן דה קונהה אי טריסטאן דה קונהה

האי הוא המבודד ביותר באוקיינוס האטלנטי ובכלל, ושני לו הם איי פיטקרין באוקיינוס השקט, שגם הם בריבונות בריטית. מספר התושבים שם הוא כ-48, אולם הוא קרוב לאיי גמבייר בפולינזיה הצרפתית שלהם שדה תעופה.

האיים המיושבים הרחוקים בעולם הם איי הוואי, הנמצאים במרחק של יותר מ-6,000 קילומטרים מיפן ו-3,700 קילומטרים מארה"ב. אולם יש באיים כ-1.39 מיליון תושבים כך שהם לא ממש מבודדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות