אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבחירות בארה"ב צפויות לשבור את שיא ההימורים על אירוע פוליטי צילומים: רויטרס, אי.אף.פי

הבחירות בארה"ב צפויות לשבור את שיא ההימורים על אירוע פוליטי

הסקרים מצביעים על קרב צמוד והמהמרים שופכים מיליוני דולרים לפלטפורמות המקוונות; האתרים מעניקים סבירות של 83% לניצחון של קלינטון

07.11.2016, 14:47 | שירות כלכליסט
הבחירות בארה"ב כבר הוגדרו כמלוכלכות ביותר בהיסטוריה, אך הן צפויות לרשום שיא נוסף: האירוע הפוליטי שגורף את סכום ההימורים הגבוה ביותר אי פעם.

נותר עוד יום אחד עד הבחירות, והסקרים עדיין מצביעים על קרב צמוד, ובמקביל המהמרים שופכים מיליוני דולרים לפלטפורמות הימורים מקוונות, בתקווה להרוויח גם כסף מהאירוע.

קראו עוד בכלכליסט

סוכנות ההימורים הבריטית בטפייר מסרה כי פלטפורמת שוק ההימורים על "הנשיא הבא" היא הנסחרת ביותר שלה אי פעם ועקפה כבר את ההימורים שמשך משאל העם הבריטי על עזיבת האיחוד האירופי.

קלינטון וטראמפ בעימות השני. מי יזכה ומי יתעשר מכך, צילום: אי פי איי קלינטון וטראמפ בעימות השני. מי יזכה ומי יתעשר מכך | צילום: אי פי איי קלינטון וטראמפ בעימות השני. מי יזכה ומי יתעשר מכך, צילום: אי פי איי

נכון ליום ראשון, בוצעו הימורים בסכום כולל של 130 מיליון דולר על זהות הנשיא האמריקאי הבא, זאת לעומת הימורים בגובה של 159 מיליון דולר שבוצעו לפני משאל העם הבריטי. לשם השוואה, בבחירות של 2012 סכום ההימורים שהוגשו בבטפייר עמד על 50 מיליון דולר בלבד. "אנחנו חושבים שזה קשור לכך שהצבעת הברקזיט עוד טרייה אצל האנשים, והם לא משוכנעים שיש פה סיפור סגור", אמרה דוברת החברה נעמי טוטן. מרבית הסקרים לפני משאל העם חזו ניצחון למחנה ההישארות, אך בפועל תומכי הברקזיט זכו ברוב של 52% לעומת 48%.

גם סוכנויות ההימורים לדברוקס ופאדי פאואר דיווחו על זינוק בהימורים. כל שלושת האתרים מעריכים כי להילרי קלינטון סיכוי של 83% לזכות. הסיכוי שלה עלה בכמה נקודות אתמול לאחר שב-FBI הודיעו כי לא תועמד לדין בעניין המיילים.

עם זאת, בבטפייר ציינו כי טראמפ הוא הבחירה המועדפת בקרב מהמרים שגם תמכו בברקזיט. שני שלישים מהלקוחות שהימרו על ברקזיט מהמרים כעת על נצחונו של טראמפ. מנגד, פול קריסנמורטי, מהמר ותיק ובעל טור באתר פוליטיקו, אמר כי יפסיד 28 אלף דולר אם טראמפ ינצח. "אני אישית מאמין שהיא תזכה ברוב גדול", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות