אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משתמשי ג'ימייל נוהרים לקלפיות: גוגל מעודדת את האמריקאים להצביע צילום: רויטרס

משתמשי ג'ימייל נוהרים לקלפיות: גוגל מעודדת את האמריקאים להצביע

קדחת הבחירות בארה"ב הגיעה גם לגוגל ששולחת למשתמשי ג'ימייל הודעות אוטומטיות שמעודדות אותם לצאת להצביע ומספקות להם מידע על מיקום הקלפיות. האמריקאים דווקא מרוצים מהיוזמה

07.11.2016, 16:11 | נמרוד צוק
לא רק טרמאפ וקלינטון, גם גוגל החלו לעודד את האמריקאים לצאת להצביע: חלק ממשתמשי ג'ימייל בארה"ב החלו לקבל ביממה האחרונה הודעה אוטומטית, שמוצגת כבאנר בממשק שירות האימייל, שמציע למשתמשים למצוא עבורם את הקלפי שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

"יום הבחירות כמעט פה. מצא היכן להצביע", נכתב במודעה , המלווה בשני כפתורים - "הראה לי" ו"לא תודה". לחיצה על "הראה לי" שולחת את המשתמשים לתיבת חיפוש בה הם נדרשים להקליד את כתובת מגוריהם הרשומה כדי לקבל את פרטי הקלפי.

הבאנר של גוגל קורא למשתמשים להצביע הבאנר של גוגל קורא למשתמשים להצביע הבאנר של גוגל קורא למשתמשים להצביע

על פי מרבית התגובות בטוויטר, הפנייה למשתמשים לא נתפסת כפגיעה בפרטיות או נדנוד אלא דווקא כשירות מועיל וחיובי לציבור. לפני חודש ביצעה החברה מהלך קודם בנושא כששילבה בגרסת המובייל של מנוע החיפוש דפי תוצאות מיוחדים עבור משתמשים שמחפשים מידע על מיקום הקלפי או תהליך הרישום, שהוצג כתשובה למחרוזות כמו "my ballot" או "where do I vote". בתגובה הציג מנוע החיפוש את פרטי הקלפי המיועדת על פי הכתובת שהוגדרה כבית המשתמש במכשיר לצד לשוניות עם מידע על המפלגות והמועמדים.

בשל שיטת האלקטורים והמרוץ הצמוד בין שני המועמדים, הבחירות יוכרעו במידה רבה על ידי אחוזי ההצבעה במדינות המתנדנדות, בימים האחרונים, לדוגמה, נפוצים דיווחים על מספר גדול מהרגיל של מצביעים היספנים שיצאו להצביע להילרי בשל העלבון או החשש מטראמפ. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות