אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטנט לפלוריסטם רגע לפני הכרעה על עסקת מימון סינית

פטנט לפלוריסטם רגע לפני הכרעה על עסקת מימון סינית

המשרד לקניין רוחני בסין אישר לחברה פטנט מרכזי. ביום חמישי יצביעו בעלי המניות לגבי עסקה שתכלול מכירת 17% מפלוריסטם לקרן סינית

08.11.2016, 07:13 | דרור רייך

פלוריסטם, המפתחת תרופות המבוססות על תאי גזע משליה, דיווחה אתמול כי קיבלה אישור לפטנט מרכזי מהמשרד לקניין רוחני בסין. הפטנט נוגע לטיפול במצבים של אספקת דם מוגבלת. בתגובה עלתה מניית החברה ב־4.62% בתום המסחר אתמול בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

האישור מגיע בעיתוי נוח עבור החברה, על רקע עסקת מימון שעליה דיווחה החברה לפני מספר שבועות. מדובר בעסקת מימון עם קרן סינית להשקעה של 30 מיליון דולר באמצעות רכישת מניות. ביום חמישי תתקיים אסיפת בעלי המניות שתחליט אם לאשר את העסקה. בין הצדדים טרם נחתם הסכם השקעה מחייב.

על־פי תנאי העסקה, 16.9 מיליון מניות פלוריסטם - כ־17% מהחברה - יונפקו ויימכרו לקרן הסינית Innovative Medical במחיר של 1.77 דולר למניה. המחיר משקף פרמיה של 16% על מחיר המניה בנאסד"ק, שעומד על 1.52 דולר.

בתמורה להשקעה תקבל הקרן מושב אחד במועצת המנהלים של פלוריסטם, המונה 9 דירקטורים, כל עוד תחזיק ביותר מ־12.5% מהחברה. כמו כן תקבל הקרן 4.4 מיליון כתבי אופציות במחיר מימוש של 2.5 דולר לחמש שנים.

מעבדה של חברת פלוריסטם בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן מעבדה של חברת פלוריסטם בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן מעבדה של חברת פלוריסטם בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

קרן השקעות הטכנולוגיה הוקמה ב־2003 ונרשמה בבורסת שנזן ב־2007. הקרן מנהלת כ־4.5 מיליארד דולר ובבעלותה שלושה בתי חולים גדולים בסין.

"אישור הפטנט מחזק את מעמדה של פלוריסטם כחברה בעלת קניין רוחני חזק ברמה גלובלית, ובשוק הסיני בפרט", ציין זמי אברמן, יו"ר ומנכ"ל פלוריסטם. "למוצרים שלנו יש פוטנציאל לתת מענה לצרכים הגדלים של תעשיית הבריאות בסין, שצומחת בקצב מהיר בשנים האחרונות".

לאחרונה רשמה פלוריסטם התקדמות לקראת ניסוי שלב 3 לטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות באירופה ובארה"ב. היא החלה להיערך לניסוי שלב 3 גם באינדיקציה של שיקום שבר בירך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות