אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "לחשיפת פגישותיי עם אלוביץ' אין כל עניין ציבורי" צילום: עמית שעל

נתניהו: "לחשיפת פגישותיי עם אלוביץ' אין כל עניין ציבורי"

ראש הממשלה ביקש היום מבית המשפט לדחות את העתירה הדורשת ממנו לחשוף את יומן פגישותיו עם מקורבו, בעלי בזק: "מדובר בפגיעה בפרטיותי ובפרטיות אשתי. פרסום כזה ישרת רק את ערך המציצנות ומהווה כפיות טובה כלפיי"

07.11.2016, 20:26 | רוני זינגר

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (ב') לבית המשפט כתב תשובה לעתירה שהגיש נגדו עו"ד שחר בן מאיר בדרישה לחשוף את יומן פגישותיו של נתניהו עם מקורבו, בעלי חברת בזק שאול אלוביץ׳. נתניהו ביקש לדחות את העתירה שפוגעת לטענתו בפרטיותו - "היותו של אדם איש ציבור אינו אומר כי נטול הוא כל הגנה על פרטיותו. על אף החדירה המוגברת לחייו של איש הציבור, זכאי הוא להגנה - הגנה חוקתית - על מרחבו הפרטי בו אין עניין לציבור לעסוק בו".

קראו עוד בכלכליסט

עוד עונה נתניהו, כי "בחינה לגופו של עניין מגלה שאכן יש בחשיפת יומנו הפרטי של נתניהו משום פגיעה בפרטיותו של ראש הממשלה ובת זוגו. אם ניזכר שאלמנט ההסכמה הינו גורם חשוב בכל הנוגע לחשיפת מידע מחייהם הפרטיים של אישי ציבור הרי שבמקרה הזה איש הציבור מציין מפורשות שמתנגד הוא למסירת המידע אודות פגישותיו האישיות מכיוון שהדבר פוגע בפרטיותו ובפרטיות בת זוגו".

נתניהו טוען בעתירה, כי "פרסום פגישותיו האישיות של מי שדואג כבר כמה שנים בכל יהבו להצלחת מדינת ישראל משרת רק את ערך המציצנות ומהווה כפיות טובה לשמה. אין בחשיפת מידע זה כדי לתרום דבר למידע לו זקוק הציבור ואין בו עניין ציבורי. העניינים הציבוריים בקשר בין נתניהו לאלוביץ׳ הועברו לידי השר צחי הנגבי, לאור חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה. יש לראות את פרטי פגישותיו של ראש הממשלה עם אלוביץ' כענייניו הפרטיים שאין מקום לפרסמם".

שאול אלוביץ שאול אלוביץ'. נתניהו על החברות בין השניים: "היא קיימת מזה כשני עשורים וכמו כל חברות בין בני אדם, מתוחזקת על ידי פגישות תקופתיות בהשתתפות ראש הממשלה, אלוביץ', נשותיהם ואחרים" | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

נתניהו אומר בעניין חברותו עם אלוביץ', כי היא קיימת "מזה כשני עשורים וכמו כל חברות בין בני אדם, מתוחזקת על ידי פגישות תקופתיות בהשתתפות ראש הממשלה, אלוביץ', נשותיהם ואחרים. מדובר בפעולה פרטית של ראש הממשלה… העובדה שישנו קשר חברי בין השניים כבר ידועה". בסיום התשובה לעתירה כותב עורך דינו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון, כי חשיפת המידע אודות מפגשי נתניהו ואלוביץ' "אף עלולה לגרום לפגיעה בתפקודו התקין של מעון ראש הממשלה".

נתניהו טוען בתשובה לעתירה, כי כל מטרת העתירה נגדו היא השגת חומר רכילותי שנועד להטיל בו דופי. "עתירותיו הרבות של העותר מגלות שמגמתו המרכזית היא לפגוע ולשבש את פעילותו של ראש ממשלת ישראל ולהטיל דופי במעשיו. העותר מחפש דרכים להציג את נתניהו באור שלילי ולהרבות שיח של טינה וביקורת כלפי ראש הממשלה". לאחרונה, במסגרת עתירה אחרת המתנהלת בנוגע לחשבוניות מעון ראש הממשלה שלא נמסרו, השיב נתניהו גם כן באופן דומה לבית המשפט בטענה כי חשיפת קבלות אודות רכישות שנעשות במעונו הרשמי, היא פגיעה בפרטיות וכי אינו מחויב לעשות כן.

לפני כמה חודשים הורה היועמ"ש אביחי מנדלבליט לנתניהו, שר התקשורת, להעביר את סמכויות העיסוק בחברת בזק לידיו של שר אחר, זאת בשל קרבתו האישית לאלוביץ'. השר הנגבי הוא שקיבל לידיו את הסמכות. לאחרונה כאשר הגיע תקציב המדינה לאישור הממשלה התנגד הנגבי לסעיף הנכלל בחוק ההסדרים ונוגע לבזק. לפי החוק, בזק תחויב לאפשר למתחרותיה לעשות שימוש בתשתיותיה. הנגבי התנגד לחוק שגם בבזק לא אוהבים, אך לבסוף התרצה לאחר שסוכם כי משרדי התקשורת והאוצר ידונו בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות