אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיכויי הניצחון של הילארי העשירו את המיליארדרים ב-37 מיליארד דולר ביום אחד צילום: בלומברג

אמריקה בוחרת

סיכויי הניצחון של הילארי העשירו את המיליארדרים ב-37 מיליארד דולר ביום אחד

228 מיליארדרים רשמו רווח של 100 מיליון דולר או יותר. מייסד אמזון ג'ף בזוס גרף את הרווח הגדול ביותר: 2.6 מיליארד דולר להונו האישי

08.11.2016, 10:59 | שירות כלכליסט

עשירי העולם הוסיפו ביום שני להונם 35.4 מיליארד דולר נוספים, בעקבות הערכות כי סיכוייה של הילארי קלינטון להיבחר לנשיאות ארה"ב גוברים, שגרמו לזינוק בשווקים.

הונם המצרפי של עשירי העולם עמד על 4.4 טריליון דולר עם סגירת המסחר בניו יורק, עלייה של 0.8% לעומת יום שישי.

קראו עוד בכלכליסט

כאמור, מניות וסחורות גלובליות זינקו, בעוד המשקיעים מהמרים שנחישותו של ה-FBI לא להרשיע את הילארי קלינטון מעצימים את סיכוייה להפוך לנשיאה ה-45 של ארה"ב.

המיליארדרים מעדיפים שקלינטון תיטול לידיה את הנהגת המדינה, כפי שניתן לראות מהתפלגות התרומות לשני המועמדים – 17 מהאנשים העשירים בארה"ב תרמו כספים לקמפיין של המועמדת הדמוקרטית, כך על פי נתונים שנאספו בידי בלומברג.

"התפיסה הרווחת בשוק היא שנשיאותה של קלינטון תהיה דומה לשמונה שנות השלטון האחרונות במדינה בכל הנוגע לפעילות רגולטורית, וכן שמידת השינוי בכלכלה תהיה קטנה מזו הצפויה תחת נשיאות טראמפ", אמר לבלומברג רוברט לוטס, סמנכ"ל השקעות ב"קאבוטוולת' מנג'מנט" (Cabot Wealth Management).

המיליארדרים האמריקאים תופסים כשליש מדירוג המיליארדרים של בלומברג והם גם אלו שרשמו את הרווחים הגדולים ביותר מהעליות – 22 מיליארד דולר. מייסד אמזון, ג'ף בזוס הוא במקום השלישי בעולם בדירוג, עם הון של 68.2 מיליארד דולר, והוא הוביל את הגאות ברווחים עם עלייה של 2.6 מיליארד דולר בהונו. וורן באפט, האדם העשיר בעולם, שבכיסו 66 מיליארד דולר, הוסיף לעצמו 1.5 מיליארד דולר.

מייסד אמזון ג מייסד אמזון ג'ף בזוס | צילום: אי פי איי מייסד אמזון ג

 228 מיליארדרים רשמו רווח של 100 מיליון דולר או יותר. האיש העשיר במקסיקו ונשיא "טלקום", קרלוס סלים גרף היום 2.5 מיליארד דולר, עם הראלי בפזו המקסיקני נוכח הציפיות לתבוסתו של טראמפ. איל הנדל"ן האמריקאי השתמש במילה "אנסים" כשדיבר על המהגרים ממקסיקו ונשבע לערוך בחינה מחודשת של יחסיה של ארה"ב עם שותפת המסחר השלישית בגודלה שלה.

ביל גייטס הוא האיש העשיר בעולם עם הון של 86.3 מיליארד דולר. ביום שני הגדיל גייטס את הונו בעוד 1.5 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות