אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקדונלד'ס תובעת את פירנצה: מונעת פתיחת סניף בכיכר המפורסמת צילום: gamberorosso.it

מקדונלד'ס תובעת את פירנצה: מונעת פתיחת סניף בכיכר המפורסמת

רשת המזון המהיר דורשת כ-20 מיליון דולר מהעירייה על סירובה לאשר פתיחת סניף בפיאצה אל דואמו. מנגד טוענים כי העירייה מעדיפה מסעדות שמציעות ב"מוצרים מקומיים"

08.11.2016, 14:10 | שירות כלכליסט

מקדונלד'ס הגישה תביעה של קרוב ל-20 מיליון דולר נגד עיריית פירנצה, בשל סירובה לאשר פתיחת סניף בכיכר המרכזית של העיר. ענקית המזון המהיר האמריקאית הודיעה אתמול (ב') כי היא דורשת פיצויים של 17.8 מיליון יורו (19.65 מיליון דולר), לאחר שהעירייה דחתה את הבקשתה לפתוח סניף בפיאצה דל דואומו ההיסטורית, שנחשבת גם לאחד מאתרי התיירות הפופולאריים באירופה.

התביעה הוגשה בבית המשפט האדמיניסטרטיבי באיטליה, שמגשר במחלוקות הקשורות לממשל במדינה. ממקדונלד'ס לא נמסרו פרטים נוספים בפרשה.

ראש העיר, דריו נרדלה, דחה ביוני את הבקשה של מקדונלד'ס. חודש לאחר מכן היא נדחתה גם על ידי ועדה מיוחדת שאחראית על שימור החלק ההיסטורי של העיר. "למקדונלד'ס יש את הזכות להגיש את הבקשה, כי כך קובע החוק אך לנו יש את הזכות לסרב", אמר נרדלה למועצת העיר. הוא ציין עוד כי הוא פועל לתמיכה בעסקים המקומיים. עם זאת הוסיף כי העיר אינה מפלה נגד מקדונלד'ס, שמפעילה סניפים אחרים ברחבי העיר.

 

על פי הדיווחים בתקשורת האיטלקית, הכעס של מקדונלד'ס קשור לכך שהתחייבה לבצע שינויים מרכזיים במודל העסקי שלה על מנת לעמוד בתקנות העירוניות. התקנות, שנכנסו לתוקף בינואר, נועדו לצמצם את מספר רשתות המזון המהיר הפועלות בעיר העתיקה ומחייבות את המסעדות הפועלות בחלק ההיסטורי שלה להשתמש ב"מוצרים טיפוסיים" לעיר או לאזור טוסקנה.

פיאצה אל דואומו (כיכר הכנסייה) מאופיינת באדריכלות גותי ומתקופת הרנסנס. המבנים המקיפים אותה כוללים את קתדרלת סנטה מריה דל פיורה ומגדל הפעמון הגותי.

זו לא המחלוקת היחידה בה נתקלה מקדונלד'ס באיטליה. בחודש שעבר דווח כי קרדינלים מהכנסייה הקתולית הביעו מחאה בעקבות כוונת הוותיקן להשכיר חלל בסמוך לכיכר פטר הקדוש למקדונלד'ס. "התכנית הזו לא מכבדת את המסורת האדריכלית של אחת הכיכרות ההיסטוריות בסמוך לכיכר פטר הקדוש", אמר אחד הקרדינלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות