אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השביעית: נדחה חוק בנק הדואר שיעזור לבעלי חשבון מוגבל צילום: עומר מסינגר

בפעם השביעית: נדחה חוק בנק הדואר שיעזור לבעלי חשבון מוגבל

משרד התקשורת דחה לסוף ינואר את יישום החוק שנועד לאפשר לבנק הדואר להפוך לבנק חברתי. כבל מתח ביקורת: "החוק כבר נדחה 4.5 שנים"

08.11.2016, 21:44 | אלירן מלכי

משרד התקשורת דחה בפעם השביעית, עד 31 בינואר 2017, את יישום החוק שנועד לאפשר לבנק הדואר להפוך לבנק חברתי. הנושא עלה לדיון היום (ג') בוועדת הכלכלה של הכנסת בראשות ח"כ איתן כבל.

מהות החוק היא לאפשר לבנק לספק שירותים לאנשים בעלי חשבון מוגבל שאינם יכולים לבצע פעולות בנקאיות בדואר. כבל מתח ביקורת על משרד התקשורת ואמר: "זו כבר הדחייה השביעית במספר, בסוף התקופה יישום החוק יידחה ב־54 חודשים, שהם ארבע שנים וחצי".

שלמה פילבר שלמה פילבר שלמה פילבר

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר אמר שהסיבה שמתן השירותים הבנקאיים מתעכב היא שחסרים לבנק הדואר הון עצמי של 150 מיליון שקל, הסכם מתן שירותים עם חברת הדואר והסכם קיבוצי עם העובדים. באשר להסכם מתן השירותים וההסכם הקיבוצי, אמר פילבר כי אלה יושגו בקרוב. פילבר גם אמר כי המחשבה על בנק חברתי היתה ב־2012 של שר התקשורת דאז, משה כחלון, ומאז היו דיונים והבינו שזה מכשול בלתי ניתן למעבר. רכז התקשורת באגף התקציבים באוצר, אסף וסרצוג, טען כי הנושא לא נוגע למשרד האוצר אלא למשרד התקשורת.

כבל אמר בסוף הדיון כי אין מנוס מלהקים שולחן עגול כדי לפתור את בעיות התקשורת בין הגורמים ואמר כי בכוונתו לכנס את מנכ"ל הדואר ומנכ"ל בנק הדואר, יחד עם נציגי משרדי התקשורת והאוצר ורשות החברות, כדי לקדם את הנושא.

ממשרד התקשורת לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות