אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוזון במו"מ על ניהול הפעילות של אורתם סהר צילומים: אוראל כהן, דנה קופל

בלעדי לכלכליסט

לוזון במו"מ על ניהול הפעילות של אורתם סהר

על פי המתווה הנדון במגעים, עמוס לוזון יפעל למכירת דירות וגביית חובות כלפי החברה. המגעים המתקדמים מתנהלים מול נושי אורתם סהר, שבהקפאת הליכים

09.11.2016, 06:56 | גולן חזני

עמוס לוזון ודניה סיבוס ניהלו מו"מ מתקדם עם חברת הבנייה אורתם סהר, שמצויה בהקפאת הליכים, לקבלת ניהול הפרויקטים שלה. ל"כלכליסט" נודע כי המגעים התנהלו  מול נציגי מחזיקי האג"ח, בראשות עו"ד אופיר נאור, והנאמנים מטעם בית המשפט עוה"ד שאול ברגרזון ויזהר קנה.

לוזון למעשה ניהל המו"מ בעצמו, וכך גם את הפגישות עם הנאמנים. מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג אמנם נפגש ביום שישי עם נאמני האג"ח, אולם הבוקר נמסר ל"כלכליסט" מהנהלת החברה: "לא נראה שנצטרף לעיסקה. בתנאים הנוכחיים היא איננה כדאית. אנחנו בחוץ". אי הצטרפות של דניה עשויה להפיל את המהלך כולו.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מתווה ההסכם שדובר, לוזון, שמיוצג במו"מ על ידי עו"ד ארז חבר, יטול על עצמו השגת פשרה מול מזמיני העבודות, הבנקים והספקים השונים. לוזון והחברה הציבורית שבשליטתו לוזון אחזקות ימכרו את הדירות בשישה הפרוייקטים היזמיים של אורתם סהר, יגבו את התשלום ממזמיני עבודות שלא העבירו את חובם לחברה לאור מצבה, ויטפלו בתביעות של החברת נגד גורמים אחרים בהיקף של 150 מיליון שקל. בסך הכל ינסה לוזון לגבות כחצי מיליארד שקל.

העמלה שיקבל לוזון תיגזר מהיקף ההצלחה ותהיה מדורגת ויכולה להגיע עד ל־25% (ייתכן שהעמלה אף לגדול יותר) מהיקף הכסף שייכנס באמצעותו לקופת החברה.

דניה סיבוס תקבל כ־10% מהרווחים מהפרויקטים

 

דניה סיבוס, בשליטת לב לבייב, תעמיד עבור אורתם סהר שירותי ניהול עד לסיום הפרוייקטים שלה בשנים הקרובות. דניה סיבוס תקבל את עלות הביצוע ו־10%-8% מהרווחים.

אמיר נחום, צילום: אוראל כהן אמיר נחום | צילום: אוראל כהן אמיר נחום, צילום: אוראל כהן

אורתם סהר מעורבת כקבלנית וכמבצעת ביותר מ־40 פרויקטים שנמצאים בשלבים שונים של תכנון וביצוע ושבהם אמורות להיבנות בסך הכל כ־5,400 יחידות דיור ברחבי ישראל. בנוסף, החברה מעורבת בפרויקטים ציבוריים ובפרויקטים בתחום התשתיות.

את כל אלה תשלים דניה במידה והמו"מ יבשיל להסכם. עדיין לא הוחלט מה יעלה בגורלם של 370 עובדי אורתם סהר והחברות־הבנות שלה ואם הם ייקלטו על ידי דניה סיבוס לצורך השלמת הפרויקטים.

"שכללו את החשבונאות לאמנות של הטעיה"

 

משמעות ההסכם היא שלא נמצא רוכש שיזרים הון לאורתם סהר, בשליטתו של אמיר נחום (45%) וכי הנושים החליטו לפנות לדרך של מימוש נכסים, שצפויה להביא החזר של כשליש בלבד מהחוב, שעומד על מיליארד שקל. גורם מצד מחזיקי האג"ח אמר כי המו"מ נובע מכך שאי־אפשר לסמוך על נתוני החברה ואי־אפשר לעשות עסקה רגילה. "הם שכללו את החשבונאות לאמנות של הטעיה", אמר אותו גורם.

אם ההסכם ייחתם, הוא יובא לאישור השופט איתן אורנשטיין בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

אין זו הפעם הראשונה שלוזון ודניה סיבוס, שמנוהלת על ידי רונן גינזבורג, חוברים יחד. לוזון, שרכש את דורי בניה (החברה־הבת של דורי קבוצה, ששמה שונה לקבוצת לוזון), חתם במרץ האחרון על הסכם שירותי ניהול דומה עם דניה סיבוס לבניית הפרוייקטים של דורי בניה כקבלן מבצע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות