אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכבי הבכירים בחברת החשמל עוברים לליסינג צילום: עמית שעל

רכבי הבכירים בחברת החשמל עוברים לליסינג

בשלב זה חברת החשמל תחליף 30 רכבים המשמשים את בכיריה ברכבי ליסינג. עד כה החזיקה החברה את הרכבים בבעלותה

09.11.2016, 07:57 | תומר הדר וליאור גוטמן

חברת החשמל החלה ביישום של פיילוט ראשון לקליטת רכבי ליסינג בשורותיה. את הרכבים מספקת חברת שלמה SIXT אשר זכתה במכרז שהחל באוגוסט האחרון. צי הרכב של החברה נחשב לאחד הגדולים במשק ומונה כ־3,000 רכבים מסוגים שונים, הכוללים, בין היתר, רכבים תפעוליים ורכבים מסחריים שאינם ניתנים לחכירה. עם הדגמים שיסופקו לחברת החשמל נמנית טויוטה קאמרי הייבריד.

רכבי הליסינג החדשים מיועדים לשדרת הבכירים של החברה. עד כה נרכשו רכבי חברת החשמל על ידי החברה עצמה כחלק מתנאי השירות והשכר של שכבת המנהלים, אולם לאחרונה הודיעה חברת החשמל שהיא כופה על כלל המנהלים בחברה לעבור לחוזה אישי ולזנוח את החוזה הקיבוצי.

קראו עוד בכלכליסט

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל, צילום: אלעד גרשגורן עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל | צילום: אלעד גרשגורן עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל, צילום: אלעד גרשגורן

בשל כך, חברת החשמל תעמיד לרשות המנהלים רכב צמוד רק כדי לא לפגוע בתנאי השכר והעבודה שלהם, אולם במסגרת הניתוק מוועד העובדים הרכב הצמוד שהחברה העמידה עד היום לרשותם ייצא מספרי החברה ויעבור לשירותי מיקור־חוץ. מהלך זה יכריח את החברה לוותר על מערך ההסעות או על העסקת נהגים צמודים, חלקם עובדי דור א', כלומר מוותיקי החברה.

ניסיונות חברת החשמל להמיר את צי הרכב הענק שלה מרכישה עצמית לשירותי ליסינג נתקלו בעבר בחומת המגן של ועד העובדים. ניסיונות אלו נעשו כשברקע עדויות כי עובדי החברה מטפלים ברכביהם הפרטיים במוסכי החברה.

מחברת החשמל נמסר כי "כחלק ממדיניות ההנהלה להתייעלות, החברה בוחנת אפשרות לעבור לליסינג תפעולי ברכבים מנהליים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות