אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיבוב פרסה בנפט: הזהב השחר מחק את הירידות ועבר לעלייה קלה צילום: שאטרסטוק

סיבוב פרסה בנפט: הזהב השחר מחק את הירידות ועבר לעלייה קלה

הנפט רשם קריסה של קרוב ל-4% הבוקר, עם פרסום תוצאות הבחירות, אך עם המשך המסחר התמתנו הירידות עד שהפכו לעלייה קלה. הזהב מזנק ב-2.5%

09.11.2016, 13:08 | גיל קליאן

שוקי הסחורות המחישו היום (ד') את ההפתעה המוחלטת של פעילי שוק ההון מתוצאות הבחירות בארה"ב. ככל שהתבררו תוצאות הבחירות בכלכלה החשובה בעולם התחזקו מגמת הירידות בנפט, והזינוק בזהב. זינוק בזהב מסמן את נהירת המשקיעים לנכסים שנחשבים לבטוחים, בזמן של חוסר ודאות קיצונית בשווקים. מנגד, אחרי נאום הניצחון ה"מרגיע" של טראמפ התמתנה המגמה, במיוחד במסחר בנפט - שגם עבר לעליות.

קראו עוד בכלכליסט

בשעה זו נסחר הנפט מסוג WTI בעלייה של 0.6%, למחיר של 45.3 דולר לחבית. הנפט מסוג ברנט מוסיף 0.8% למחיר של 46.4 דולר לחבית. הזהב נוסק ב-2.5% למחיר של 1,306 דולר לאונקיה. 

מוקדם יותר היום נסחר הנפט מסוג WTI בקריסה של 3.6%, כאשר הזהב המריא בשיעורים של כ-5%.

מדובר בשיעור עלייה מרשים בזהב - אך הוא עדיין נמוך יותר מהזינוק של 8% שרשמה המתכת היקרה לאחר החלטת הברקזיט - אז החלטת העם הבריטי לעזוב את האיחוד האירופי שלחה גלי הדף דומים מאוד בשוקי המטבעות, הסחורות, המניות והאג"ח.

מארק ווטקינס, מנהל השקעות אזורי ב-US בנק, אמר הבוקר כי "יש אי ודאות רבה במצע הכלכלי של טראמפ, כך שצפויה תנודתיות רבה בנכסים הנחשבים למסוכנים בטווח הקצר - ונראה את המשקיעים נוהרים לזהב".

חגיגות הניצחון במטה טראמפ, צילום: רויטרס חגיגות הניצחון במטה טראמפ | צילום: רויטרס חגיגות הניצחון במטה טראמפ, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות