אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהלומן נוסף נעצר בפרשת העלמות המס בבנק HSBC צילום: בלומברג

יהלומן נוסף נעצר בפרשת העלמות המס בבנק HSBC

רשות המסים חושדת שחנן יצחקוב, היהלומן החמישי שנעצר בפרשה, הסתיר 16 מיליון שקל בחשבונות לא מדווחים בשוויץ. עורך דינו: "מרשנו משתף פעולה"

09.11.2016, 11:39 | עמרי מילמן

יהלומן החשוד בהחזקת חשבונות בנק על שמו ועל שמות בני משפחתו בבנק HSBC בשוויץ מבלי שדיווח עליהם, נעצר אתמול על ידי רשות המסים. מדובר ביהלומן חנן יצחקוב מתל אביב, שעל פי החשד הסתיר מרשות המסים יותר מ-16 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מאז תחילת פרשת בנק HSBC נעצרו כבר ארבעה יהלומנים בחשד כי החזיקו מספר חשבונות לא מדווחים בבנק. הפרשה החלה כאשר רשות המסים השיגה את רשימת הלקוחות הישראלים של בנק HSBC לאחר שממשלות רבות שמו ידן על הרשימה.

מקור הרשימה, שכוללת מידע על כ-8,000 ישראלים שמחזיקים בהון שמוערך בכ-10 מיליארד שקל, הוא במידע שנלקח ב-2009 על ידי עובד HSBC, ארווה פאלצ'יאני. העובד מכר את המידע לממשלת צרפת, שפתחה בחקירת מס על בסיסו נגד כ־3,000 מאזרחיה, בהם מאות יהודים-צרפתים, בחשד להעלמת מס.

בנק HSBC, צילום: בלומברג בנק HSBC | צילום: בלומברג בנק HSBC, צילום: בלומברג

בבקשת המעצר מפרטת רשות המסים, כי יצחקוב הודה בקיומו של החשבון ולדבריו בשיאו הגיע הסכום בחשבון ל-6 מיליון דולר. עוד צוין, כי לטענתו לא דיווח על החשבון או הרווחים שלו מאחר שלא ידע שהיה עליו לדווח.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, שלומית בן יצחק, הורתה לשחרר את היהלומן בתנאים מגבילים הכוללים צו עיכוב יציאה מהארץ לחצי שנה, עם התחייבות עצמית של 300 אלף שקל, ערבות נוספת של 300 אלף שקל של בנו של היהלומן והפקדת 50 אלף שקל במזומן.

עו"ד ארז בהגלי המייצג את יצחקוב מסר: "מרשנו פעל להסדרת חיובי המס מצידו והיה לשם כך בהליך הסדרה מול רשות המסים עוד טרם החלה חקירה בעניינו. מרשנו משתף פעולה עם גורמי החקירה ואנו סמוכים ובטוחים שלאחר סיום החקירה יתבררו לגורמי החקירה העובדות לאשורן ויתייתר הצורך בהמשך הליכים מול מרשנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות