אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלב ההוכחות בתיק בנימין בן אליעזר: "איך אפשר לדבר על אינטרסים בקשר ביני לבין פואד" צילום: עטא עוויסאת

שלב ההוכחות בתיק בנימין בן אליעזר: "איך אפשר לדבר על אינטרסים בקשר ביני לבין פואד"

כך התפרץ איש העסקים רוי מוצפי, אחד הנאשמים, במהלך דיון ההוכחות. פרקליטת מחוז ת"א, עו"ד שרון כהנא: "אני לא חולקת על החברות, אני רק אומרת שמעבר לזה היו אינטרסים"

09.11.2016, 14:00 | נעמי צורף
"כשעצרו את אחי בעיראק שמו לי אקדח בתוך הפה, אתם (התביעה, נ"צ) יותר נוראיים. איך אפשר לדבר על אינטרסים בקשר ביני לבין פואד? שיכניסו אותי לכלא, לא איכפת לי, פושעים", כך צעק בזעם איש העסקים רוי מוצפי, אחד הנאשמים בתיק פואד, במהלך דיון ההוכחות.

שלב ההוכחות בתיק החל השבוע לאחר שהוחלט להמשיך בהליכים נגד המעורבים הנוספים בתיק, על אף מותו של בן אליעזר באוגוסט האחרון. נכון להיום, ההליכים הפליליים נמשכים בעניינם של מוצפי, איש העסקים אברהם נניקשווילי וראשת לשכתו לשעבר של בן אליעזר, איילת אזולאי. הסדרי טיעון עם איש העסקים ג'קי בן זקן ועם איש הכספים צ'רלי יהודה נחתמו לאחרונה.

בנימין בן אליעזר ז"ל, צילום: אלכס קולומויסקי   בנימין בן אליעזר ז"ל | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין בן אליעזר ז"ל, צילום: אלכס קולומויסקי

מוצפי, יליד עיראק שעלה לישראל בצעירותו כדי להתגייס לצה"ל, חשוד כי העביר כספים לבן אליעזר בתמורה לסיוע בעסקיו במצרים. מוצפי הנסער התפרץ במהלך הדיון בתגובה לאמירתה של התובעת בתיק מטעם פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), עו"ד שרון כהנא: "אני לא חולקת על החברות שהייתה (בין מוצפי לפואד, נ"צ), אני רק אומרת שמעבר לזה היו אינטרסים". במהלך הדיון מסר את עדותו איש העסקים יהודה צדיק, שתיאר את מערכת היחסים הקרובה בין פואד למוצפי.

במהלך נאומה בפתיחת של ההוכחות, התייחסה עו"ד הכנא לטענה כי הקשרים בין הנאשמים לפואד היו קשרי חברות בלבד: "סכומי השוחד שניתנו לעובד הציבור על ידי הנאשמים הם מהגבוהים שנודעו בתיקי השוחד במשפט הישראלי וכצפוי, טענת ההגנה העיקרית תהיה חברות", אמרה. "הנאשמים נותני השוחד יבקשו לטעון כי חברות בלב ונפש היא שהביאה אותם להעביר לעובד הציבור למעלה משני מיליון שקל. חברות ודאגה עמוקה למצבו הבריאותי הרופף. יעלו טענות כי הם אנשי חסד, וכי חסד הוא זה שהובילם לסייע לאיש הציבור. אלא שמדובר באיש ציבור שהיטיב עם עסקיהם בעבר, ושפוטנציאל ההטבה שלו בתפקידיו כאיש ציבור מהבכירים במדינה לא פסק בשום שלב, גם לא בשלב שבו ניתנו הכספים".

מוקדם יותר היום, העיד מנכ"ל נובל אנרג'י, בנימין (ביני) זומר.

כתב האישום הראשון, שהוגש נגד הנאשמים בדצמבר 2015, האשים אותם בעבירות של קבלת שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן בעבירות מס. בכתב האישום נטען כי בן אליעזר דרש וקיבל סכומי כסף בעד פעולות הקשורות בתפקידיו מאנשי עסקים שונים ובכספים אלה רכש, בין היתר, נכסי נדל"ן, תוך שהוא מסתיר את הכספים הללו מרשויות החוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות