אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק פאבר: החוב הממשלתי יעלה על 20 טריליון דולר תוך חודשיים צילום: אי פי אי

מארק פאבר: החוב הממשלתי יעלה על 20 טריליון דולר תוך חודשיים

בראיון ל-CNBC אומר "ד"ר אבדון" שהנשיא החדש דונלד טראמפ לא יצליח להפוך את המגמה של החוב הממשלתי הגואה וכן מותח ביקורת על הריבית הנמוכה: "המדיניות המוניטארית כשלה, המשקיעים יודעים שהדמוקרטיות המערביות למעשה פשטו את הרגל"

09.11.2016, 15:24 | שירות כלכליסט

נשיאותו של דונלד טראמפ תהיה נטולת יכולת למנוע את נסיקתו של החוב הממשלתי למעל 20 טריליון דולר בתוך 8 שבועות - כך אומר כותב דו"ח "Gloom, Boom & Doom", מארק פאבר, בראיון ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

פאבר, הידוע בכינויו "ד"ר אבדון" (Dr. Doom) בשל תחזיותיו הקודרות, גינה את המדיניות המוניטארית של המערב והדגיש כי אין זה משנה אם קלינטון או טראמפ יישבו בבית הלבן, משום שאף לא אחד מהם מסוגל להפוך את המגמה של החוב הממשלתי הגואה.

"הן תחת טראמפ והן תחת קלינטון, הגירעון יטפס במידה משמעותית. למעשה, המדיניות המוניטארית כשלה", אמר פאבר. "במהלך 12 החודשים האחרונים, טיפס חובה של ארה"ב ב-1.4 טריליון דולר ומהר מאוד הוא עתיד להגיע ל-20 טריליון דולר... בתוך חודש או חודשיים".

דונלד טראמפ. הנשיא ה-45 של ארה"ב, צילום: איי פי דונלד טראמפ. הנשיא ה-45 של ארה"ב | צילום: איי פי דונלד טראמפ. הנשיא ה-45 של ארה"ב, צילום: איי פי

בראיון תקף פאבר גם את שיעורי הריבית הנמוכים בעולם המערבי וטען שהם משקפים בעיה מהותית לקרנות הפנסיה ולחברות הביטוח. "רוב המשקיעים המצויים בחומר יודעים שהדמוקרטיות המערביות למעשה פשטו את הרגל. החובות שלהם ללא כיסוי הם בעיה עצומה. שיעורי ריבית אפסיים הם בעיה עצומה לקרנות פנסיה ולחברות הביטוח", אמר פאבר, שהוסיף שהמדיניות המוניטארית לא הצליחה להעלות את רמת החיים של האדם הפשוט.

עדיין, עדיף על קלינטון

טרם הבחירות אמר פאבר שייתכן שבחירתו של טראמפ לא בהכרח גרועה כל כך לעסקים שכן טראמפ, לדבריו, תומך בעסקים ושקיצוצי המס יכולים לסייע במידת מה לכלכלה ולהשקעות עסקיות. לדברי פאבר, טראמפ מתבונן בעולם ומבין את הפרספקטיבה של רוסיה ושל סין ולכן יהיה נשיא טוב יותר עבור השלום העולמי מאשר קלינטון.

לבסוף, פאבר הביע את שמחתו על בחירתו של טראמפ ואמר שארה"ב - על אף שהיא מדינה מושחתת, לדבריו - הצביעה נגד "שבט" הקלינטון המושחתים ביותר. שלמעשה הינה משפחת פשע, לדבריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות