אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוות חדש באוצר: ינסה להרחיק משקיעים משוק הנדל"ן צילום: גדי קבלו

צוות חדש באוצר: ינסה להרחיק משקיעים משוק הנדל"ן

הצוות בראשות סגן שר האוצר יצחק כהן, יבחן בין היתר האם להעניק פקדונות צמודים למדד מחירי הדיור. ההמלצות יוגשו לכחלון תוך שבועיים

09.11.2016, 15:24 | עמרי מילמן

שר האוצר משה כחלון הקים היום (ד') צוות שמטרתו למצוא חלופות השקעה במטרה לצנן את שוק הנדל"ן. במהלך דיון של בכירי האוצר שהתקיים היום, הועלו על ידי ראשי האגפים השונים מספר חלופות אשר לוקחות בחשבון את סביבת הריבית הנמוכה ששוררת במשק זה מספר שנים וכן את החוסר הקיים באפיקי השקעה במשק הישראלי.

בין ההצעות שעלו עלתה האפשרות להעניק פקדונות צמודים למדד מחירי הדיור. הצעה זו כבר עלתה באוצר בעבר וזכתה לביקורת על כך שהיא מעניקה בפועל מימון מתקציב המדינה דווקא לבעלי הדירות להשקעה, שהם דווקא אלה שלא צריך לסייע להם. במקביל עולה השאלה האם צריך להקטין את הביקוש לדירות להשקעה לאור כך שזה יקטין את היצע הדירות לשוכרים. בדיון נכחו מנכ"ל האוצר שי באב"ד, הממונה על התקציבים אמיר לוי, הכלכלן הראשי יואל נוה ונציגיה של החשבת הכללית.

קראו עוד בכלכליסט

סגן שר האוצר יצחק כהן, צילום:  גדי קבלו סגן שר האוצר יצחק כהן | צילום: גדי קבלו סגן שר האוצר יצחק כהן, צילום:  גדי קבלו

הוחלט להקים צוות שבראשו יעמוד סגן שר האוצר איציק כהן, שירכז את הצעות האגפים השונים באוצר. הצוות נדרש להגיש את המלצותיו בעוד שבועיים לכחלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
שוק השכירות חשוב לא פחות משוק הדירות למכירה.
אנשים צריכים קורת גג מתאימה ולא חייבים להיות הבעלים של הדירה. בחול זה מאוד נפוץ וגם בארץ יש כאלו שמעדיפים לשכור. צריך לשכלל ולהרחיב את שוק השכירות ולא לפגוע בו. מצד אחד האוצר מעודד קרנות ריט עבור דירות להשכרה ומצד שני נלחם במשקיעים שמחזיקים היום את שוק השכירות. הרעיון של אגח צמודות למחירי הדיור הוא טוב במידה והקרן תהיה מובטחת כמו בהרבה מכשירים פיננסיים.
יובל  |  09.11.16
4.
מחסור הדיור=מכוון=בהוראת=הנימוק:דאגה לעמיד הבנקי
להלן ההוראה ההזויה: בשנת 2011 התחלות הבניה היו 46800 דירות -לאור ההוראה/ההונאה ההזויה בשנים 2012-עד וכולל 2015 הבניה ירדה= ירד= ל 43500 דירות בממוצע לשנה זה פגיה בדור שלם זה פגיעה בתלכיד הלאומי זה מחייב וועדת חקירה משנת 2012 הם הקטינו הבני במכוון = בהוראה= וגם נומק= הם דואגים רק לבנקי= עח דור שלם של צעירים וחסרי דיור= במתכוון= ח כ בכנסת הקודמת- דרש לחקור הנושא - לאור פירסומינו
הונאת השלטון  |  09.11.16
לכל התגובות