אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנאום פייסני אחד הרגיע טראמפ את אמריקה והחזיר אותה לשגרה צילומים: אוראל כהן, רויטרס

אמריקה בוחרת

בנאום פייסני אחד הרגיע טראמפ את אמריקה והחזיר אותה לשגרה

ההצבעה של האמריקאים בעד טראמפ היתה המשכה הישיר של הצבעת הבריטים על הברקזיט. ברחבי העולם קמה תנועה גלובלית חדשה של מעמד הביניים שמתעניין בעיקר ברמת החיים שלו ומואס בממסד הפוליטי שפועל לתחושתו מעל לראשם של האנשים הפשוטים

09.11.2016, 18:31 | נעמה סיקולר, ניו יורק
כושר ההסתגלות של המין האנושי הוא דבר מדהים, השגרה חזקה מכל דרמה, והבוקר אמריקה חזרה לשגרה ובגדול. תוכניות הבוקר חזרו לשדר אייטמים רכים על קרמים חדשים, תגובת השווקים האגרסיבית התמתנה ואחרי ארבעה ימים של שמש, אפילו הגשם חזר לניו יורק, תגובה הולמת למפולת של הרוב הדמוקרטי כאן.

קראו עוד בכלכליסט

כתקן צפירת ההרגעה שימש נאום הניצחון של דונלד טראמפ אמש. לא, הילארי קלינטון היא כבר לא השטן, וגם את הסכמי הסחר הוא לא הולך לבטל כל כך מהר, ובעיקר הוא מתכוון להיות נשיא של כולם.לא ברור עד הסוף מדוע דווקא הממלכתיות הכמעט מזוייפת שצצה ממנו ביום שאחרי, היא שהרגיעה את כולם. הרי מדובר בעוד טוויסט בעלילה שבה שולט באופן מוחלט האיש הכי פחות צפוי בעולם. אבל עם מבחן התוצאה אי אפשר להתווכח ואפילו תומכיו משלימים בהכנעה עם העובדה שדברים שרואים מכאן לא רואים מהבית הלבן, ועוד יותר מדויק מזה – הבטחתי אבל לא הבטחתי לקיים.

נאום הניצחון של דונלד טראמפ. צופר ההרגעה שהחזיר את אמריקה לשגרה, צילום: איי פי נאום הניצחון של דונלד טראמפ. צופר ההרגעה שהחזיר את אמריקה לשגרה | צילום: איי פי נאום הניצחון של דונלד טראמפ. צופר ההרגעה שהחזיר את אמריקה לשגרה, צילום: איי פי

הבראת אמריקה היא צמד המלים הכי פופולאריות כאן בשעות האחרונות, 'הבראת אמריקה' והשאלה מה קלינטון תעשה עכשיו. באופן מפתיע, פחות מתמקדים כאן כעת בשאלה מה יעשה טראמפ, איך בדיוק תיראה המדיניות שלו, מה הוא יעשה בענייני הגירה, האם הוא יבנה חומה בגבול עם מקסיקו, האם יבטל את תוכנית ביטוח הבריאות  "אובמה קר" ועוד.

תנועה גלובלית חדשה

דבר אחד אפשר להגיד כמעט בבירור ביום הזה, ניו יורק מעולם לא נראתה דומה יותר לתל אביב או ללונדון. הפריפריה האמריקאית הכריעה את הבחירות הללו, בדיוק כשם שהפריפריה הצביעה על ברקזיט או על המשך שלטונו של נתניהו בישראל, ואף אחד כמעט לא צפה את זה. תנועה גלובלית חדשה נוצרה כאן, שמחפשת שינוי באשר הוא שינוי, מעודדת בדלנות, מחפשת מנהיגים שמשדרים עוצמה, ואם הם יודעים לדבר מול קהל בכלל טוב.

מרבית האמריקאים לא רוצים לשלם על ביטוח בריאות למיעוטי יכולת, לא רוצים מהגרים, סולדים ממיעוטים ובעיקר סולדים מכל מה ששיש בו סממנים של השלטון הישן והמוכר. האמריקאים רוצים את החלום האמריקאי בחזרה, ואם בדרך הם צריכים לסתום את האף על כמה הטרדות מיניות הם יעשו את זה. זו כבר לא אמריקה שרואה את עצמה כשוטר של העולם ומוכנה להקריב את מיטב בניה בקרבות של אחרים. זו אמריקה שרוצה להתמקד בבעיות הפנים שלה ושל עובדי מעמד ביניים שרוצים חיים טובים יותר. זו גם אמריקה שאזרחיה לא מהססים לשקר בסקרים. כך נולדות הפתעות. שיהיה להם בהצלחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
טראמפ נבחר בגללך ודומיך בתקשורת השמאלנית
אני לא אוהב את ביבי ולא הצבעתי לו, אבל כשאני מדבר עם אנשים אני מסביר להם את דעתי ולמה אני רוצה מישהו אחר, ומכבד את דעתם. התקשורת עובדת אחרת. התקשורת "מודיעה" לי שאסור לי להצביע ביבי [או טראמפ] , ההצבעה עבורם אינה לגיטימית, מי שמצביע להם הוא משוגע, ולא ייתכן שזה מה שהוא רוצה לעשות, הוא כנראה התבלבל. ההתנשאות הזו גורמת למצביעי ימין אדישים להצביע, כי מי אתם בכלל שתגידו לי שההצבעה שלי לא לגיטימית ?? אני אצביע מה שאני רוצה, ולא מה שידיעות אחרונות או ניו יורק טיימס אומר לי.
ברק  |  10.11.16