אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות נצחונו של טראמפ: האיש העשיר ביותר במקסיקו הפסיד 5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

אמריקה בוחרת

בעקבות נצחונו של טראמפ: האיש העשיר ביותר במקסיקו הפסיד 5 מיליארד דולר

עשירי העולם הפסידו הון כולל של 41 מיליארד דולר בשל תוצאות הבחירות בארה"ב. הפזו המקסיקני צנח ב-12% וקרלוס סלים, האיש החמישי בעושרו בעולם, הפסיד למעלה מ-9% מהונו

10.11.2016, 12:20 | שירות כלכליסט

עשירי העולם הפסידו הון כולל של 41 מיליארד דולר כאשר התקף אחז את שוקי העולם, לאחר שדונאלד טראמפ הרפובליקני הביס את הילארי קלינטון הדמוקרטית במרוץ לנשיאות ארה"ב.

בין המפסידים נמנה גם קרלוס סלים של "טלקום", האיש העשיר במקסיקו והחמישי בעושרו בעולם. סלים הפסיד 5.1 מיליארד דולר בשל תוצאות הבחירות בארה"ב. 10 המיליארדרים העשירים במקסיקו הפסידו בסך הכול 6.5 מיליארד דולר, על פי נתונים שבידי בלומברג. כאשר צנח הפזו המקסיקני ב-12% לשפל שיא לאחר תוצאות הבחירות, איבד סלים למעלה מ-9% מהונו.

קראו עוד בכלכליסט

קרלוס סלים, צילום: בלומברג קרלוס סלים | צילום: בלומברג קרלוס סלים, צילום: בלומברג

אמנם נתונים אלו לא מתקרבים ל-212 מיליארד דולר שהפסידו עשירי העולם בשל הברקזיט, אולם הם מוחקים כמעט את כל העלייה של 57 מיליארד דולר שצברו בשבוע האחרון נוכח הציפיות לניצחונה של קלינטון. עשירי ארה"ב ברשימת המליארדרים של בלומברג הפסידו 9.3 מיליארד דולר בסך הכל בשל טלטלת השוק.

"מדובר בכרעה גדולה בהרבה מהברקזיט. אולם זה לא מונע מאנשים לחשוב לפי ספר החוקים של הברקזיט", אמר ניקולאס קולאס, אסטרטג שוק ראשי ב"קונברג'קס" (Convergex ). הוא הוסיף שהנפילה לאחר הברקזיט הייתה קצרת טווח ואמר שייתכן שהשווקים ירווחו מהיציבות של תוצאה מכריעה בבחירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות