אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מחוברת: אפל בחרה למכור כבלים ומתאמים במקום לחדש

מאקרו טכנולוגי

לא מחוברת: אפל בחרה למכור כבלים ומתאמים במקום לחדש

משתמשים ותיקים של המקבוק פרו סוברים שהפעם החברה עברה את הגבול כשאילצה אותם לרכוש ציוד נלווה חדש למחשב מקצועי שעולה 2,000 דולר

10.11.2016, 13:23 | נמרוד צוק

בסוף השבוע הודיעה אפל על מהלך לא אופייני: הנחה זמנית של עשרות אחוזים על מתאמים, כבלים וציוד היקפי המתאימים לשקעי USB-C ומאפשרים להוסיף יכולות או לחבר ציוד ישן למחשבים. הצעד היה ניסיון להרגיע את משתמשי המק הוותיקים והמסורים, שרבים מהם הטיחו באפל ביקורת ברשתות החברתיות על ההחלטה לתכנן את מחשב המקבוק פרו החדש ללא כל חיבורים מסורתיים (כמו HDMI או USB) ובמקומם להסתפק בארבעה שקעי USB-C.

קראו עוד בכלכליסט

ההסבר שסיפקה החברה היה הרצון להתקדם לטכנולוגיות עדכניות — אבל הוא נתפס כחלול, כלא יותר מתירוץ שבא להסתיר את הסיבה האמיתית: הרצון לאלץ משתמשים להחליף ציוד ישן במוצרים חדשים.

מקבוק פרו. מהלך קיצוני מדי בעיתוי בעייתי עבור אפל מקבוק פרו. מהלך קיצוני מדי בעיתוי בעייתי עבור אפל מקבוק פרו. מהלך קיצוני מדי בעיתוי בעייתי עבור אפל

צעדים כמו כפיה של החלפת מתאמים ומטענים עם כל מכשיר אייפון חדש ואילוץ המשתמשים לרכוש כבלים רק ממנה או משותפותיה אינן פרקטיקות זרות לאפל, שאינה בוחלת באמצעים כדי לגרום ללקוחות לרכוש ממנה תוספי חומרה יקרים. אבל בשונה מהאייפון, המקבוק פרו הוא סוס העבודה של אפל, המוצר העיקרי שהיא משווקת ללקוחות הליבה כמו מעצבים, מתכנתים ואמנים. עד היום הם שילמו מחיר גבוה בעשרות אחוזים ממחשב מקביל מבוסס חלונות, ובתמורה קיבלו את הלפטופ החזק, הטוב והנוח בעולם. עתה הסעיף האחרון עומד בסימן שאלה גדול.

העתיד אולי הולך בכיוון של ויתור על סוגי כבלים מרובים לטובת חיבורים אלחוטיים והאחדה, אבל הצעד הנוכחי הוא מהלך קיצוני מדי שמגיע בעיתוי בעייתי עבור אפל. מוטב לה להחזיר את החיוניים מבין החיבורים הישנים, או לפחות לספק סט בסיסי של מתאמים ללא תשלום נוסף, למי שכבר מוכן להוציא 2,000 דולר ויותר על מחשב מתוצרתה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות