אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היכן גרים הנשיאים אחרי שהם עוזבים את הבית הלבן? צילום: שאטרסטוק

היכן גרים הנשיאים אחרי שהם עוזבים את הבית הלבן?

אובמה יהיה הנשיא הראשון מזה כמעט 100 שנה שיישאר בוושינגטון הבירה עם תום כהונתו, עד שבתו תסיים את לימודיה בתיכון. שאר הנשיאים האחרונים עברו לניו יורק או לוס אנג'לס, ומי הנשיא שיש לו "מאורת גברים"?

10.11.2016, 21:29 | שירות כלכליסט

כאשר יסיים נשיא ארה"ב הנוכחי, ברק אובמה, את כהונתו בבית הלבן בינואר, הוא לא ירחיק מדי. למעשה, אובמה יהיה הנשיא הראשון מזה כמעט 100 שנה שיישאר בוושינגטון הבירה עם תום כהונתו. על כך הגיב אובמה: "אני קצת כמו הבחור המזדקן שיושב בפאב בעיר שבה למד בתיכון – סתם יושב לו עם חולצה עם כמה כפתורים פתוחים, חושב שהוא עדיין מגניב".

אתר "מנשון גלובל" (Mansion Global) מפרט היכן בחרו חמישה נשיאי ארה"ב לשעבר להקים את ביתם עם תום כהונתם:

ברק אובמה

הבית בוושינגטון די.סי אליו תעבור משפחת אובמה בחודש ינואר, צילום: Washington Fine Properties  הבית בוושינגטון די.סי אליו תעבור משפחת אובמה בחודש ינואר | צילום: Washington Fine Properties הבית בוושינגטון די.סי אליו תעבור משפחת אובמה בחודש ינואר, צילום: Washington Fine Properties

הנשיא אובמה ומשפחתו ישכרו אחוזה בשכונת קאלורמה בוושינגטון די.סי, ששוויה 6.3 מיליון דולר. למשפחת אובמה גם בית בשיקגו. את האחוזה בוושינגטון, ששטחה 762 מטרים רבועים, ישכרו עד שבתם הצעירה סאשה, תסיים את לימודיה בתיכון. הבית היה שייך לג'ו לוקהארט, מי שהיה דובר הבית הלבן בעת כהונתו של ביל קלינטון.

ג'ורג' וו. בוש
ביתם של ג ביתם של ג'ורג' ולארה בוש בדאלאס, טקסס | צילום: גטי אימג'ס ביתם של ג

לקראת סיום כהונתו ב-2008, החליטו הזוג בוש לחזור לטקסס. הוא ואשתו לארה רכשו בית צנוע בן 789 מטרים רבועים ובו 4 חדרי שינה ברחוב ללא מוצא בשכונת הולו היוקרתית בדאלאס. הבית שופץ מאז. בנוסף, לזוג יש גם חווה במרכז טקסס שבו התארחו בזמנו הנשיא פוטין ומנהיגי עולם נוספים. כמו כן, על פי דיווחים יש לבוש "מאורת גברים" משלו המלאה בתמונות מתקופת נשיאותו.

ביל קלינטון

ביתם של ביל והילרי קלינטון במדינת ניו יורק, צילום: גטי אימג ביתם של ביל והילרי קלינטון במדינת ניו יורק | צילום: גטי אימג'ס ביתם של ביל והילרי קלינטון במדינת ניו יורק, צילום: גטי אימג

אחוזה קולוניאלית הולנדית זו יושבת במחוז ווסטצ'סטר במדינת ניו יורק. זהו מעונם העיקרי של בני הזוג קלינטון שאותו רכשו תמורת 1.7 מיליון דולר לקראת סוף כהונתו של קלינטון בבית הלבן. מכאן גם ניהלה אשתו את קמפיין הבחירות שלה לסנאט של ניו יורק.

לאחרונה רכשו הזוג גם את הבית הסמוך כדי שישמש את בתם צ'לסי ומשפחתה בעת ביקוריהם. לקלינטונים בתים גם בוושינגטון הבירה ובארקנסו.

רונאלד רייגן

האחוזה של בני הזוג רייגן בלוס אנג האחוזה של בני הזוג רייגן בלוס אנג'לס | צילום: גטי אימג'ס האחוזה של בני הזוג רייגן בלוס אנג

עם עזיבתם את הבית הלבן, רייגן ואשתו ננסי, שנפטרו כבר, חילקו את זמנם בין בית בבל אייר שבלוס אנג'לס, שם גר רייגן שהיה שחקן קולנוע, לבין בית חווה בסנטה ברברה בקליפורניה, ששטחה 668 מ"ר.

את הבית רכשו עבורו קבוצת חברים ב-1986, שהשכירו לזוג את הנכס, עם אופציה לרכוש אותו. בני הזוג התגוררו שם עד ליומם האחרון ובקיץ האחרון הוא נמכר באופן פרטי לאיש עסקים תמורת 15 מיליון דולר.

ריצ'ארד ניקסון

ביתו של ניקסון באורנג ביתו של ניקסון באורנג' קאונטי, קליפורניה | צילום: גטי אימג'ס ביתו של ניקסון באורנג

כאשר הפך ניקסון ב-1974 לנשיא האמריקאי היחיד בהיסטוריה שפרש מהנשיאות במהלך כהונתו, כבר היה לו מקום שאליו יכול היה לעבור – לה קאזה פסיפיקה באורנג' קאונטי בקליפורניה. הוא רכש את האחוזה – שכונתה "הבית הלבן במערב" – ב-1969.

בשנות ה-80 מכר ניקסון את הבית ואת שארית ימיו בילה בפרבר של ניו ג'רזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות