אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים לא רצו את זקן בדירקטוריון: "הוא שמרן וקשוח" צילום: ענר גרין

המוסדיים לא רצו את זקן בדירקטוריון: "הוא שמרן וקשוח"

השבוע החליטו בעלי המניות של בנק דיסקונט להכניס לדירקטוריון את מירי כץ, בעבר יו"ר רשות ני"ע, ואת יהלי שפי, לשעבר מנכ"ל הפניקס. דודו זקן, לשעבר המפקח על הבנקים - נשאר בחוץ

10.11.2016, 16:00 | רעות שפיגלמן

"זקן הוא שמרן וקשוח ויכול להיות שזה מפריע לחלק מהמוסדיים", כך אמר היום (ה') גורם בכיר בשוק ההון ל"כלכליסט", בהתייחסו להחלטת בעלי המניות של בנק דיסקונט שלא למנות לדירקטוריון את המפקח על הבנקים לשעבר, דודו זקן.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי המניות העדיפו למנות השבוע את שני המועמדים האחרים - מירי כץ, שהיתה בעבר יו"ר רשות ני"ע, ויהלי שפי, לשעבר מנכ"ל הפניקס. שפי מכהן כבר כדירקטור בדיסקונט והוחלט להאריך את כהונתו לכהונה נוספת (כהונה שלישית ואחרונה).

אותו גורם הוסיף ואמר שהוא אכן מופתע מאוד מכך שזקן לא נבחר, בייחוד לאור העובדה שבבנקים באופן עקרוני מעוניינים לצרף לשורותיהם מי שיש בידיו ידע רב על מערכת הבנקאות בארץ ובעולם, וקשרים מול הרגולטורים השונים. עם זאת, "לא רוצים בהכרח את קצין הציות האולטימטיבי", אמר אותו גורם.

המוסדיים שהצביעו הם פסגות, ילין לפידות, איילון, מיטב דש, איי.בי.איי ועוד. המוסדיים היו צריכים להכריע האם לסמן "בעד" עבור כל אחד מהמועמדים, בלי אפשרות להצביע "נגד". מוסדיים מסוימים הצביעו "בעד" לכל השלושה, אבל היו כאלה שלא הצביעו לכל השלושה - ולכן בסיכומו של דבר זקן קיבל את המספר הנמוך ביותר של הצבעות "בעד" מבין השלושה. 

כץ תכהן כעת בדירקטוריון דיסקונט לאחר שעשתה כהונה אחת בדירקטוריון של בנק לאומי בשנים 2011-2014. היא סיימה את כהונתה בתור יו"ר רשות ני"ע ב-2002 לאחר שכהונתה לא הוארכה, והחליף אותה בתפקיד משה טרי.

זקן סיים את כהונתו כמפקח על הבנקים באוגוסט 2015,  והיה מחויב בשנת צינון. זקן מכהן גם כחבר בוועדת ההשקעות של 'עמיתים' – הגוף שמנהל את קרנות הפנסיה הוותיקות.

דודו זקן, צילום: מיקי אלון דודו זקן | צילום: מיקי אלון דודו זקן, צילום: מיקי אלון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות