אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק רוצה שתדברו עם זרים: בודקת הפעלת חדרי צ'ט פומביים במסנג'ר

פייסבוק רוצה שתדברו עם זרים: בודקת הפעלת חדרי צ'ט פומביים במסנג'ר

פיצ'ר ניסיוני באפליקציית מסנג'ר מאפשר יצירת חדרי צ'ט בנושאים שונים אותם ניתן לאתר באמצעות מילות חיפוש. בחברה ניסו להשיק שירות דומה כאפליקציה עצמאית ב-2014 אבל זו לא זכתה להצלחה

13.11.2016, 11:47 | נמרוד צוק
פייסבוק בוחנת פיצ'ר חדש עבור המסנג'ר: חדרי צ'ט פומביים. החברה הודיעה כי היא מתחילה בניסוי צר-היקף של הפיצ'ר, המכונה "חדרים", בקרב קבוצה מצומצמת של משתמשי אפליקציית האנדרואיד של מסנג'ר באוסטרליה ובקנדה.

קראו עוד בכלכליסט

הפיצ'ר נחשף לראשונה בספטמבר, כאשר אנשי אתר טקראנץ' מצאו עדויות לקיומו בקוד המקור של אחת הגרסאות של אפליקציית הצ'ט, אם כי הפיצ'ר עצמו לא היה נגיש באותה תקופה לאיש מחוץ לפייסבוק. הוא מאפשר ליצור חדרי צ'ט המיועדים לשיחה בנושאים שונים, כאשר לכל חדר ישנו קישור קבוע שמאפשר לשתף אותו עם אנשים ולהזמין אותם להצטרף לשיחה. ניתן למצוא חדרים בחיפוש חופשי לפי מלות מפתח, כאשר מנהלי החדר יכולים לבחור לתת גישה חופשית לשיחה או לבחור לאשר כל משתתף חדש כדי למנוע הצפות של טרולים.

מדובר בנסיון השני של החברה בשנים האחרונות להציע יכולות כאלו - ב-2014 פייסבוק הוציאה אפליקציה עצמאית בעלת אותו השם שהציעה פונקציונליות דומה, עם אפשרות ליצור חדרי צ'ט, לעצב אותם גרפית ולהזמין אליהם משתמשים בדרכים שונות, כאשר בניגוד למסנג'ר, המשתמשים יכלו לבחור לעצמם כינויים פיקטיביים ולא נדרשו להזדהות באמצעות השם שמופיע בחשבון הפייסבוק הראשי. האפליקציה בוטלה בסוף 2015 לאחר שלא הצליחה ליצור מספיק עניין בקרב המשתמשים.

בנוסף, סוגים שונים של צ'ט קבוצתי מוצעים כבר זמן רב דרך מסנג'ר, לדוגמה שליחת הודעה לקבוצת חברים שפותחת צ'ט סגור מרובה-משתתפים או פונקציית הצ'ט בתוך קבוצות שמאפשר שיחה בין כל חברי הקבוצה. חדרי צ'ט פומביים בסגנון Rooms, מצד שני, הם מהשירותים הוותיקים ביותר באינטרנט, על גבי פלטפורמות כמו IRC ואחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות