אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעה חדשה לרכישת אפריקה: קרן ווסטפורט קפיטל פנתה למחזיקי האג"ח צילום: עמית שעל

הצעה חדשה לרכישת אפריקה: קרן ווסטפורט קפיטל פנתה למחזיקי האג"ח

הקרן האמריקאית דורשת לקבל בלעדיות ל-30 יום במהלכן תבצע בדיקות נאותות; נאמן האג"ח כינס הצבעה של מחזיקי האג"ח של החברה ליום שלישי הקרוב

13.11.2016, 12:05 | גולן חזני
קרן ההשקעות האמריקאית ווסטפורט קפיטל הגישה היום (א') הצעה בלתי מחייבת למחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל לרכישת החברה במסגרת הסדר נושים. נאמן האג"ח הרמטיק כינס הבוקר הצבעה של מחזיקי האג"ח של החברה ליום שלישי הקרוב, כדי להחליט אם לקבל את ההצעה של הקרן.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה עצמה איננה מתפרסמת אולם היא מתבססת על הזרמה של מאות מיליוני שקלים ומחיקה בסדר גודל דומה מהחוב למחזיקי האג"ח שעומד היום על 2.75 מיליארד שקל. בתמורה תקבל הקרן את הבעלות על 100% ממניות אפריקה.

הקרן דורשת לקבל בלעדיות ל-30 יום במהלכן תבצע בדיקות נאותות, וזו הסיבה להסתייגות מסויימת מצד הנציגות שמעונינת לבצע עיסקה מהירה. זימון האסיפה נעשה בשל אולטימטום של הקרן לפיו היא תסיר את ההצעה אם לא תידון באסיפת מחזיקים עד ה-15 בחודש.

למרות שההצעה של הקרן היא בלחתי מחייבת הרי שבהיקף הפירוט שלה היא הראשונה שמגיעה לבשלות מסויימת ועתה היא עומדת לאישור המחזיקים, כשבמקרה של אישור ברוב 51% ביום שלישי הקרוב תקבל הקרן בלעדיות לחודש לביצוע העיסקה.

עד כה ניהלו מגעים לרכישה משפחת דיין, מוטי בן משה והאחים סיידוף מלוס אנג'לס, אבל מבלי להעמיד תנאי להביא ההצעות שלהם לאישור המחזיקים באופן מיידי. מהבחינה הזו ההצעה ממלכדת מעט את הנציגות ועשויה להיות גם מן רף למו"מ מהיר עם לב לבייב בעל השליטה באפריקה.

לב לבייב אפריקה ישראל, צילום: אוראל כהן לב לבייב אפריקה ישראל | צילום: אוראל כהן לב לבייב אפריקה ישראל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות