אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הבחירות: זינוק במספר המשתמשים בשירות מייל מוצפן וקאמבק של סיקרט צילום: protonmail

אחרי הבחירות: זינוק במספר המשתמשים בשירות מייל מוצפן וקאמבק של סיקרט

מפעילי שירות המייל המוצפן פרוטון מייל דיווחו על הכפלת מספר המשתמשים בימים שלאחר הבחירות. בעולם חוששים מהתבטאויות מצד המחנה של טראמפ שרומזות שהממשל מעוניין להגביר את הגישה למידע פרטי

13.11.2016, 16:12 | רפאל קאהאן

אחת התוצאות (אולי) של בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב היא עלייה משמעותית במשתמשי שירות המייל המוצפן פרוטון מייל. על פי דיווח של אתר The Verge מיום שישי, כמות המשתמשים אחרי היוודע תוצאות הבחירות הכפיל את עצמו.  

מנכ"ל השירות השווייצרי, אנדי ין, הסביר בפוסט ש"לא משנה הצד הפוליטי של המפה עימו מזדהים, העובדה שלטראמפ יש כרגע שליטה על ה-NSA היא עובדה מוגמרת", עוד הוסיף ין כי: "אנו מאמינים ששווה למשתמשים להתעמק במשמעות של הדבר". 

פרוטון מייל. מספר המשתמשים הוכפל, צילום: protonmail פרוטון מייל. מספר המשתמשים הוכפל | צילום: protonmail פרוטון מייל. מספר המשתמשים הוכפל, צילום: protonmail

פרוטון מייל מחזיקה בסיס משתמשים של כ-2 מיליון לקוחות. עלויות התפעול של החברה מכוסות על ידי תרומות מקרנות ומלכ"רים ומימון המונים, מה שמאפשר לה לפעול ללא צורך בפרסומות ובאיסוף מידע על המשתמשים. עם זאת, לא כולם אוהבים אותה והיא הייתה קורבן בשנה שעברה למתקפת מניעת שירות חריפה בחומרתה. 

הקפיצה בכמות הנרשמים לפרוטון מייל הגיעה ככל הנראה לאחר שעלו ברשת דרישות מגוגל ומפייסבוק להקטין את היקף איסוף המידע האישי שלהן. זאת לאור האיום לכאורה שטראמפ עשוי להגביר את הגישה של הממשל האמריקאי למידע של משתמשים.  

השימוש באפליקציות צ'ט שמצפינות מידע יעמוד גם הוא לדיון, עקב מספר התבטאויות של שמרנים, ביניהם תומכים של דונלד טראמפ, שתתאפשר גישה למידע שמועבר דרכן לסוכנויות הביון.

אפליקציית סיקרט. מחכים לגרסה חדשה אפליקציית סיקרט. מחכים לגרסה חדשה אפליקציית סיקרט. מחכים לגרסה חדשה

במקביל, פרסם מייסד אפליקציית שיתוף הסודות סיקרט, דיוויד ביטואו, פוסט בפייסבוק בו הוא רומז שגרסה שנייה של האפליקציה נמצאת בהכנה. "סיקרט גרסה 2 מגיעה", אמר ביטואו, "זה חשוב מדי כדי לא להתקיים". ביטואו לא קשר בין ההשקה המחודשת לתוצאות הבחירות, אך כתב "האמת רוצה לצאת לחופשי. רק אז נוכל להביןף להתחיל להבריא ולעבוד ביחד". סיקרט התרסקה מפני שהיא לא הצליחה לשמור על פרטיות משתמשיה והפכה למקור לבריונות רשת.  

כמות האפליקציות המוצפנות הזמינות כיום גדול הרבה יותר מאי פעם. טלגרם, וויקר, סיגנל, ואפילו אפליקציות מיינסטרים כגון ווטסאפ, מסנג'ר של פייסבוק ואיימסאג' של אפל מציעות הצפנה. האם זה יהפוך את האיומים על הפרטיות לקריאה לדגל עבור דור חדש של יזמים? אולי, אך עבור מי שרוצה לשמור על המידע שלו האפשרויות לכך זמינות בקלות כבר כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות