אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
24 עובדים נהרגו במהלך עבודתם ברבעון השלישי צילום: רויטרס

24 עובדים נהרגו במהלך עבודתם ברבעון השלישי

לעומת 23 בתקופה המקבילה אשתקד. 16 מההרוגים הם בענף הבנייה ובהם 6 ההרוגים מקריסת החניון ברמת החייל בת"א. 7 נהרגו בענף התעשייה, ועובד נוסף נהרג בענף השירותים והמסחר

13.11.2016, 16:37 | אביב גוטר

24 עובדים נהרגו במהלך עבודתם ברבעון השלישי של השנה, לעומת 23 בתקופה המקבילה אשתקד. כך דיווח היום (א') מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד העבודה והרווחה.

קראו עוד בכלכליסט

מפילוח לפי ענפים עולה כי 16 מההרוגים הם בענף הבנייה ובהם 6 ההרוגים מקריסת החניון ברמת החייל בתל אביב. 7 עובדים נהרגו בענף התעשייה, ועובד נוסף נהרג בענף השירותים והמסחר. במינהל הבטיחות מציינים כי 11 מההרוגים מצאו את מותם בנסיבות וגורמים שאינם תחת רגולציית הבטיחות עבודה.

ראש תחום מחקר ומידע, נועם רענן: "אנו מנהלים רישום של כל האירועים שהסתיימו במוות עובדים, אך אלה כוללים, בין היתר, גם מקרים בהם אין למינהל הבטיחות כלל סמכות חוקית אם בבירור ואם במניעה. אין למינהל סמכויות לטיפול או יכולת מניעה במקרים כגון אירועים פליליים, מקרי אובדנות, אירועים על רקע רפואי לבבי או מוחי, תאונות דריסה על ידי כלי רכב ועוד". 

קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב, צילום: שאול גולן קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב | צילום: שאול גולן קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב, צילום: שאול גולן

במינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית מציינים כי הגבירו את האכיפה באתרי הבנייה ובמהלך התקופה ביצעו הפקחים 2,900 בדיקות, הטילו 554 צווי שיפור ו-379 צווי בטיחות, מתוכן בכ-70 אתרים הופסקה הפעילות בעקבות תאונות קשות או קטלניות וב-10 מקרים נפתחה חקירה של המינהל.

שר העבודה והרווחה, חיים כץ: "לא נאפשר הפקרות בחיי אדם. היעדר ההרתעה בענף הבנייה מקומם, נקדם חקיקה שתטיל אחריות אישית ותפגע בצורה משמעותית בכיס של קבלנים ויזמים שיתרשלו בבטיחות העובדים".

ראובן בן שמעון מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה מסר: "הסיבה לכך שישנם כל כך הרבה הרוגים ופצועים נובעת בראש ובראשונה מכך שמדובר בעובדים שקופים ומוחלשים. הרשויות האמונות על האכיפה בראשן משרד הרווחה נכשלו בהגנה על העובדים וביצירת הרתעה כלפי מפרי החוק, השר חיים כץ חייב לדאוג לאיוש תקנים של מפקחים באופן מיידי ובמתכונת חירום. לא יתכן שיש 18 מפקחים שאחראים על 14,000 אלף אתרי בנייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות