אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריצת ענק: נגנבו 412 מיליון רשומות משתמשים משירות היכרויות למבוגרים צילום: צילום מסך

פריצת ענק: נגנבו 412 מיליון רשומות משתמשים משירות היכרויות למבוגרים

אתר AdultFriendFinder.com ואתרים אחרים של החברה נפרצו ורשומות שמקיפות 20 שנות פעילות נגנבו, כולל שמות של משתמשים שסגרו את חשבונם. מהחברה נמסר שהפרצה תוקנה

13.11.2016, 18:31 | רפאל קאהאן

רשת האתרים למבוגרים Friend Finder Network הודתה היום (א') שהאקרים פרצו לשרתי החברה וגנבו כ-412 מיליון רשומות משתמשים. זו הפריצה הגדולה ביותר עד כה לשירות היכרויות למבוגרים. רשת Friend Finder כוללת מאות אתרים שמספקים מגוון שירותים: החל מהיכרויות וכלה בשירותי פיפ שואו וירטואליים ופורנו.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הפריצה נגנבו כ-340 מיליון שמות משתמש וסיסמאות לאתר AdultFriendFinder.com שמציע שירות היכרויות למטרות מין וחילופי זוגות למבוגרים. הרשומות כוללות גם כ-15 מיליון פרטי גישה לחשבונות שבוטלו ושלא נמחקו ממסד הנתונים של החברה. 

אתר  AdultFriendFinder.com, צילום: צילום מסך אתר AdultFriendFinder.com | צילום: צילום מסך אתר  AdultFriendFinder.com, צילום: צילום מסך

בנוסף נגנבו כ-62 מיליון פרטי גישה לחשבונות אתר מצלמות הרשת cams.com ו-7 מיליון פרטי גישה לחשבונות של אתר penthouse,com ועוד מספר מיליוני רשומות לשלל אתרים קטנים יותר ששייכים לרשת. 

על פי דיווח של אתר ZDnet, היקף הרשומות שנגנבו שווה ערך לכ-20 שנות פעילות הרשת, למעשה כמעט מאז הקמתה. הפריצה אירעה במקביל לגילוי של חוקר אבטחה על פרצה בשרתי החברה שאיפשרה הזרקה של קוד עוין למחשביה. 

זו אינה הפריצה הראשונה לאתרי החברה. בשנה שעברה נגנבו ממנה כ-4 מיליון פרטי חשבונות שהכילו גם מידע אישי הכולל העדפות מיניות ומצבם האישי של משתמשי האתר. הרשומות הנוכחיות אינן כוללות ככל הנראה פרטים אינטימיים כגון אלה. 

מהחברה נמסר שמדובר בניסיונות סחיטה ושהיא תיקנה את הפרצה שדווחה לה. עם זאת, עולות תהיות מדוע החברה שמרה על רשומות של אתר Penthouse למרות שהוא נמכר לפני כשנה לרשת פנטהאוז העולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות