אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפצת הפלייסטיישן 4 פרו בישראל מעוכבת בשל בעיות תאימות בכבל צילום: Sony

הפצת הפלייסטיישן 4 פרו בישראל מעוכבת בשל בעיות תאימות בכבל

לקוחות שקיבלו את הקונסולה החדשה של סוני התבקשו להחזירה למשווק תמורת זיכוי או להמתין להגעת כבל חדש. מהייבואנית הרשמית בישראל מסרו בתגובה שהכבל אתו המכשיר משווק באירופה אינו מחזיק בתו תקן ישראלי

13.11.2016, 18:58 | עומר כביר

בעיות תאימות בכבל הכוח של קונסולת המשחקים פלייסטיישן 4 פרו הביאו לעיכוב באספקת הקונסולה לחלק מהלקוחות - כך נודע ל״כלכליסט״.

ה-PS4 Pro של סוני, שנחשפה בספטמבר, היא גרסה מעודכנת של הפלייסטיישן 4 וכוללת חומרה משודרגת שנועדה לאפשר הרצת משחקים באיכות 4K וכן משחקי מציאות מדומה (VR). הקונסולה הושקה החודש בישראל, אך כמה לקוחות שרכשו את אותה קיבלו היום הודעה שאספקת המכשיר תתעכב. כמה לקוחות אחרים, שכבר קיבלו את המכשיר, התבקשו להחזירו למשווק ולקבל החזר מלא או להמתין עד להגעת כבל חדש.

פלייסטיישן 4 פרו. הכבל לא מחזיק בתו תקן ישראלי, צילום: Sony פלייסטיישן 4 פרו. הכבל לא מחזיק בתו תקן ישראלי | צילום: Sony פלייסטיישן 4 פרו. הכבל לא מחזיק בתו תקן ישראלי, צילום: Sony

לפי גורם שמקורב ליבואנית הרשמית בישראל, ישפאר, הסיבה לעיכוב קשורה לכבל אספקת החשמל של הקונסולה. במקור, סופקה הקונסולה עם כבל שמסופק באירופה ואשר עומד בתקינה האירופית. ואולם, זמן קצר לפני מועד ההשקה הרשמי התברר שהכבל אינו מחזיק בתו תקן ישראלי, ולכן הוחלט להחליפו בכבל אחר. כתוצאה, התעכבה אספקת חלק מהמכשירים ולקוחות שכבר קיבלו את הקונסולה עם הכבל המדובר התבקשו להחזירה.

הגורם הדגיש שההליך שמבוצע אינו ריקול, שכן אין שום תקלה בכבל ואין שום סכנה בשימוש בו עם הקונסולה. לדבריו, מדובר בדיוק באותו כבל שמסופק עם הקונסולות שמשווקות באירופה, והוחלט להחליפו רק כדי לעמוד בצורה מלאה בתקן הישראלי.

מישפאר נמסר בתגובה: ״מדובר בכמות מוגבלת של קונסולות אשר צוידו בטעות על ידי הספק בכבל שאינם תואם. מיד עם הוודא הדבר פעלנו להחלפת הכבלים. ההשקה לא מתעכבת מרבית החנויות כבר קיבלו היום את הכבלים החלופיים היום וחזרו למכור את הקונסולה״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות