אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נספרסו פיתחה מכונה ייעודית למשרדים צילום: עמית שעל

נספרסו פיתחה מכונה ייעודית למשרדים

יצרנית מכונות הקפה מתחילה לשווק מכונות עם מנגנון תשלום ייעודי לעובדים, שמקבל כרטיסי עובד, כרטיסי אשראי וכרטיסי הסעדה

14.11.2016, 09:33 | אורנה יפת

רוב מקומות העבודה מציבים במטבח המשותף מכונת קפה לרווחת העובדים, אבל מעטים המעסיקים שמוכנים לשלם עבור מכונות קפה מבוססות קפסולות, שעלותן כ־2 שקלים לקפסולה, וזה עוד לפני תוספות חלב וסוכר. נספרסו מצאה פתרון לבעיה: היא מציעה למעסיקים להציב מכונות קפה שהעובדים יכולים לשלם בהן בעצמם, באמצעות כרטיס עובד, כרטיס אשראי, כרטיסי הסעדה שונים ובהמשך גם דרך אפליקציה סלולרית.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במנגנון תשלום ייחודי שמתחבר למכונת הקפה ופותח על ידי נספרסו ישראל בשיתוף חברת Nayax הישראלית.נספרסו העולמית כבר הביעה עניין בפיתוח והיא מתכוונת להרחיב את הפצתו למדינות נוספות. מנגנון התשלום מתחבר למכונות Aguila של נספרסו, ו"בצורה הזו נהנה המעסיק מגמישות בעלויות הקפה, והעובד נהנה מקפה איכותי, בלי לצאת לחפש אותו מחוץ למשרד", אומר משה מרי, מנכ"ל נספרסו ישראל.

מכונת נספרסו במשרדי מקאן אריקסון מכונת נספרסו במשרדי מקאן אריקסון מכונת נספרסו במשרדי מקאן אריקסון

בחצי השנה האחרונה ערכה נספרסו בישראל פיילוט בשני מקומות עבודה, בחדשות i24 ובמשרד הפרסום מקאן. במקומות אלה שילמו העובדים כ־3.5 שקלים עבור כוס קפה. כעת משיקה החברה באופן רשמי את הפעילות ומתחילה לשווקה למשרדים נוספים.

שוק הקפה בישראל מוערך ב־1.8 מיליארד כוסות קפה בשנה, שנחלקות באופן שווה בין צריכה ביתית לצריכה בחוץ, כשמחצית מהצריכה מחוץ לבית היא במשרדים ולרוב המעסיק משלם על הקפה שהעובדים צורכים.

"ראינו צורך של מעסיקים שלא רוצים לתת פתרון שלם של קפה ולכן נותנים קפה בסיסי, אבל מצד שני הם מבינים שלקפה יש חשיבות בהגברת המוטיבציה של העובדים והוא מוסיף לחוויית העבודה שלהם בארגון", מסביר מרי. "הרבה מהעובדים שאינם מרוצים מהקפה שמספק מקום העבודה יוצאים מהמשרדים לקנות קפה בחוץ, ומצד שני המעסיק רוצה לספק פתרון איכותי אבל לא רוצה להתעסק במטבעות או שלא רוצה לספוג את כל עלות הקפה".

מכונה חדשנית של נספרסו מכונה חדשנית של נספרסו מכונה חדשנית של נספרסו

נספרסו מתחייבת לתחזק ולתפעל את המכונה ולמלא את הקפה. המעסיק מצדו לא משלם עבור הקפה או המכונה, אלא נושא בעלויות החלב בלבד, וגם פה נספרסו עוזרת לו להתחבר ליצרני החלב ולקבל עלויות מוזלות. החובה היחידה שלו היא לדאוג למלא את מכל החלב בחלב טרי אחת ליום או יומיים בהתאם לצריכה. המעסיק גם יכול לבחור אם להשתתף בעלויות הקפה לעובדים.

בנספרסו טוענים כי אין חשש שהפתרון החדש יבטל את המכונות הישנות וישית את כל עלות הקפה על העובדים. "אני לא חושב שהמעסיק יוציא את המכונות הקיימות מהמשרדים, זה פתרון לעובדים שקונים שתייה חמה מחוץ למשרד, שזה פחות נוח ויותר יקר", טוען תומר הורוביץ, סמנכ"ל חטיבה עסקית נספרסו.

במחקר שנעשה לפני שלוש שנים בקרב עובדים באנגליה, הצהירו 70% מהנחקרים שהבחירה של המעסיק שלהם לספק במקום העבודה קפה איכותי גורמת להם להרגיש מוערכים יותר. קפה איכותי דורג במקום השני באותו סקר כפינוק שמשפר להם את חוויית העבודה, אחרי כיסאות ארגונומיים.

הפיתוח החדש של נספרסו ישראל הוא חלק מהגברת הפעילות מול בתי עסק, שהחלה לפני שנתיים. החברה החלה הקימה חטיבה עסקית שפונה לשוק המוסדי, ועד כה נכנסה נספרסו עם מכונות קפה ליותר מ־30 מלונות פרימיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
פרייארים לא מתים...
קפסולה של שופרסל עולה כ1.3 ש"ח. אם בא לכם "להתפנק" של נספרסו זה כ-2 ש"ח, אז למה פאקינג לשלם 3.5 ??? נראה להם שאנחנו עד כדי כך דפוקים? אה, נכון, הם רוצים לעשות עוד קצת כסף על חשבוננו במסווה של "מכונה גדולה ויפה" ועל הדרך לפרנס איזה חברת "סליקת אשראי" עלאק על חשבוננו. חיים בסרט. 2 ש"ח בול תקבלו, לא אגורה מעבר, הצרכנים לא פרייארים ובטח לא במקום העבודה.
עידו הבנקאי  |  03.05.18
14.
מעסיקים קמצנים!!
בושה לאותו מעסיק שיגבה כסף עבור מוצר בסיסי ביותר. אני עבדתי בכמה מקומות ובכל המקומות היה גם נס קפה של כמה חברות וגם מכונות קפה עם פולים רק לחשוב שהייתי צריך לשלם בכל פעם שני שקלים עבור אספרסו או קפוצינו. מי יודע אולי בעתיד גם למקררים יהיה מנגנון פתיחה עם כסף ואולי גם נשתתף בהוצאות המיזוג שאנחנו צורכים במשרד.
ניסו  |  27.11.16
לכל התגובות