אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הליסינג שלמה sixt גבתה דמי השתתפות גבוהים; הלקוחות יפוצו צילום: עמית שעל

חברת הליסינג שלמה sixt גבתה דמי השתתפות גבוהים; הלקוחות יפוצו

ביהמ"ש המחוזי בת"א קבע כי החברה תפצה לקוחות ששכרו ממנה רכבים והרכב היה מעורב בתאונה קלה, שבגינה חוייבו בתשלום מלא, למרות שהנזק היה נמוך מגובה ההשתתפות העצמית

14.11.2016, 10:39 | תומר הדר

לקוחות של חברת הליסינג וההשכרה "שלמה SIXT" יפוצו על ידי החברה, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי החברה גבתה מהם דמי השתתפות גבוהים, כך הודיעה החברה ללקוחותיה. ב-2013 נתבעה החברה בתביעה ייצוגית על ידי מעיין ברוש.

לפי התביעה שהוגשה דאז טענה התובעת ששלמה SIXT גובה מלקוחותיה תשלום גבוה במקרה של פגיעה קלה ברכב - שעלות תיקונה נמוכה מגובה התשלום. על פי התביעה, דמי ההשתתפות העצמית שגובה החברה גבוהים מעלות התיקון של הנזק לחברה. בנוסף, לפי לשון התביעה גובה שלמה SIXT מע"מ כתוספת על דמי ההשתתפות העצמית, משמע לפי התביעה דמי ההשתתפות העצמית גבוהים מן הנוהל המותר בחוק.

תאונת דרכים (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק תאונת דרכים (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק תאונת דרכים (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

על פי לשון הסכם הפשרה שפרסמה החברה, תפצה החברה מספר קבוצות של לקוחות ששכרו ממנה רכבים: בקבוצה הראשונה נמנים כל אדם או תאגיד ששכר רכב מן החברה בשבע השנים האחרונות והיה מעורב בתאונה קלה, שחויב בתשלום מלא של השתתפות עצמית למרות שהנזק היה קטן מגובה ההשתתפות העצמית. עבור אלה תתרום קבוצת שלמה 50 אלף שקלים לבית החולים לילדים על שם ספרא. בקבוצה השניה נמנים לקוחות ששכרו מהחברה רכב מ-28.1.2006 עד כה ושילמו דמי השתתפות עצמית – ואז שילמו עליהם גם מע"מ - שיפוצו ב-70% מגובה המע"מ שנגבה מהם. בקבוצה השלישית נמנים כל מי ששכרו מהחברה רכב מ-6.5.2009 שהיו מעורבים בתאונה ושילמו דמי השתתפות עצמית בגובה גדול מן המותר בחוק - שיפוצו במחצית מן הסכום ששילמו מעבר לתקרה הקבועה בנוהל ושאינו בגין מע"מ (לקוחות שנמנים על שתי הקבוצות יקבלו את הסכום הגבוה מבין שתי הפשרות) ואילו בקבוצה הרביעית נכללים לקוחות שלא הבחינו ב"אותיות הקטנות" בחוזה ההשכרה מאחר ואלה לא היו מספיק קריאות. הגמול שנקבע למבקשת על ידי בית המשפט עומד על סך של 50 אלף שקלים ושכר הטרחה לבא כוחה הוא 300 אלף שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות