אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: תעשיינים מריצים את בעלי ויסוצקי ליו"ר איגוד המזון

בלעדי לכלכליסט

ברגע האחרון: תעשיינים מריצים את בעלי ויסוצקי ליו"ר איגוד המזון

זאת למרות ששלום זיידלר אינו נמנה על אחת מחמש חברות המזון הגדולות; המועד האחרון להגשת מועמדות הוא מחר. "כלכליסט" חשף כי מנכ"ל אסם חזר בו מכוונתו לכהן בתפקיד נוכח התנגדות נסטלה

14.11.2016, 11:30 | נורית קדוש

התעשיינים נערכים לגייס את שלום זיידלר, בעליה של חברת ויסוצקי, לתפקיד יו"ר איגוד המזון. "כלכליסט", חשף כי שבועיים לפני הבחירות לתפקיד, חזר בו מנכ"ל אסם איציק צאיג מכוונתן לכהן בתפקיד, נוכח התנגדות נסטלה. 

למרות שאינו נמנה על אחת מחמש החברות הגדולות בענף, זיידלר צפוי להיות המועמד המוסכם שיתנדב לעמוד בראש האיגוד, בעקבות לחץ התעשיינים נוכח המצב החריג שנוצר.

הגשת המועמדות נעשית תחת לחץ של זמן, כיוון שהמועד האחרון להגשת מועמדות לתפקיד הוא מחר (ג') והבחירות יתקיימו בעוד שבוע.

קראו עוד בכלכליסט

שלום זיידלר. ייבחר לתפקיד?, צילום: רפי דלויה שלום זיידלר. ייבחר לתפקיד? | צילום: רפי דלויה שלום זיידלר. ייבחר לתפקיד?, צילום: רפי דלויה

מדובר במצב חריג, אליו נקלע האיגוד לאחר שצאיג חזר בו ברגע האחרון מלקחת על עצמו את התפקיד בשל התנגדות נסטלה העולמית. זאת בהתאם לניסיונות הקונצרן העולמי לצמצם את החשיפה של אסם בישראל לעין הציבורית, בין היתר באמצעות רכישת מניות הציבור מהחברה ומחיקתה ממסחר בבורסה בתל אביב.

בנסטלה חששו ככל הנראה כי אם יכהן צאיג בתפקיד, יוביל הדבר לכך שאסם תקבל חשיפה רחבה יותר בשל התבטאויות ועשייה להן יידרש צאיג ביושבו כיו"ר האיגוד. הדבר קורה בתקופה בה מצויה תעשיית המזון תחת מתקפה מצד משרד הבריאות, הצפוי להציג את מסקנותיו בנושא הרגולציה הנוגעת למזון מזיק בעוד שבוע וחצי. בסביבת צאיג נטען כי ההחלטה שלא לקחת על עצמו את התפקיד נבעה מהעומס הצפוי לו בשנתיים הקרובות מתוכניות העבודה להרחבת פעילות אסם בחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות