אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעצרו 15 חשודים בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף 3.5 מיליארד שקל צילום: שאטרסטוק

נעצרו 15 חשודים בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף 3.5 מיליארד שקל

בין החשודים עורכי דין ורואי חשבון. לפי החשד, בין השנים 2016-2012, ביצעו החשודים עבירות כלכליות רבות, ביניהן הפצת אלפי חשבוניות פיקטיביות בתחום השמירה, כוח אדם, עבודות בנייה וכן עבירות של הלבנת הון וקבלת מסמך במרמה

14.11.2016, 12:22 | נעמי צורף
15 חשודים בהפצת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של 3.5 מיליארד שקל נעצרו הבוקר על ידי צוות משותף של המשטרה ורושת המיסים. לפי החשד, בין השנים 2016-2012, ביצעו החשודים עבירות כלכליות רבות, ביניהן: הפצת אלפי חשבוניות פיקטיביות בתחום השמירה, כוח אדם, עבודות בנייה וכן עבירות של הלבנת הון וקבלת מסמך במרמה.

העבירות נחשפו בחקירה סמויה שנוהלה נגד החשודים, ביניהם עורכי דין ורואי חשבון. ככל הנראה, החשוד המרכזי אשר עמד בראש ההתארגנות הוא תושב אשקלון בן 43.

רוכשי החשבוניות הגדילו באופן פיקטיבי את הוצאותיהם ונהנו מתשלומי מע"מ מופחתים , צילום: שאטרסטוק רוכשי החשבוניות הגדילו באופן פיקטיבי את הוצאותיהם ונהנו מתשלומי מע"מ מופחתים | צילום: שאטרסטוק רוכשי החשבוניות הגדילו באופן פיקטיבי את הוצאותיהם ונהנו מתשלומי מע"מ מופחתים , צילום: שאטרסטוק

לפי החשד, החשודים עבדו בצורה שיטתית לפיה הקימו עשרות חברות קש ויצרו תשתית תאגידית כוזבת על ידי "גניבת זהות" של חברות פעילות. לאחר הקמת "חברות הקש", יצרו חברי הרשת וראשי ה"סניפים" שלה ברחבי הארץ קשר עם מאות רוכשי חשבוניות מס פיקטיביות. רוכשי החשבוניות הגדילו באופן פיקטיבי את הוצאותיהם ונהנו מתשלומי מע"מ מופחתים באמצעות החשבוניות המזויפות. עוד עלה החשד, כי התשלום שהעבירו בתי העסק הפעילים כביכול תמורת ההוצאות שלהם והחשבונית, נמסרו כהמחאה לצ'יינג'ים והכסף חזר במזומן לעסק הפעיל בניכוי עמלה לצ'יינג'. על פי החשד, הפיצה הקבוצה חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ- 3.5 מיליארד שקל שהיקף המע"מ הגלום בהן נאמד בכ- 550 מיליון שקל.

ארבעה מהחשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. כל שאר החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם מחר בבוקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות