אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האתר IMDB תובע את קליפורניה: אפשרו לנו לפרסם את גיל השחקנים צילום: יוטיוב

האתר IMDB תובע את קליפורניה: אפשרו לנו לפרסם את גיל השחקנים

לפי החוק שעבר במדינה, שנועד להילחם באפליית גיל בתעשיית הסרטים, באתר חייבים להסיר את הפרטים. באתר טוענים: החוק לא משיג את מטרתו ופוגע בחופש הביטוי

14.11.2016, 13:25 | שירות כלכליסט

אתר הנתונים על תעשיית הסרטים, IMDB, הגיש תביעה נגד מדינת קליפורניה, בשל החוק שמחייב אותו להסיר את גיל השחקנים.

על פי החוק, שעבר בספטמבר, באתר חייבים להסיר את הפרטים הנוגעים לגיל בתוך חמישה ימים, מרגע קבלת בקשה מהאנשים המדוברים. החוק נועד להילחם באפליית גיל בתעשיית הסרטים, וזכה לתמיכת ארגונים של שחקנים. "שחקנים מתמודדים עם אפליה גסה על רקע גיל בכל יום, שכן אתרים שמסייעים בליהוק שחקנים מאלצים את מקבלי ההחלטות לדעת את תאריכי הלידה והגילאים של השחקנים, גם מבלי שיהיו מודעים לכך", אמר באוגוסט נשיא איגוד סאג – אפרה.

קראו עוד בכלכליסט

השחקנית ג השחקנית ג'וני הונג שתבעה את IMDB על פרסום גילה. "שחקנים מתמודדים עם אפליה גסה על רקע גיל בכל יום" | צילום: גטי אימג'ס השחקנית ג

ב-IMDB טוענים מנגד כי החוק "לא משיג את המטרה" של הפחתת אפליית הגיל, והוא למעשה מפר את התיקון הראשון לחוקה ואת הסעיפים בעד מסחר הוגן. באתר המשיכו והעבירו ביקורת על המחוקקים בקליפורניה, שאישרו את החוק. "הם בחרו לצנן את חופש הביטוי ולפגוע בגישה של הציבור למידע".

עוד נטען מ-IMDB כי החוק לא מטפל בסיבה האמיתית לאפליה. "דעות קדומות ולא מידע אמיתי, הן הסיבה האמיתית לאפליה", נכתב בתביעה. "החוק פועל באופן לא הוגן נגד IMDB (שנראה שהוא האתר הציבורי היחיד שמושפע מהחוק) ומחייב אותנו להסתיר מידע עובדתי מהציבור. יתרה מכך, המידע העובדתי שאסור ל-IMDB להציג, זמין במקורות רבים אחרים", נכתב בתביעה, כשהכוונה למקורות כמו ויקיפדיה וגוגל.

לפיכך, החברה מבקשת מבית המשפט לפסוק שמדובר בחוק המנוגד לחוקה ושאי אפשר להטיל אחריות על IMDB על כך ש"אינה מצנזרת מידע עובדתי". בהתאם, בית המשפט מתבקש להוציא צו מניעה נגד יישום החוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות