אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלייטק של טדי שגיא רוכשת את חברת הסליקה CFH תמורת 120 מיליון דולר צילום: עמית שעל

פלייטק של טדי שגיא רוכשת את חברת הסליקה CFH תמורת 120 מיליון דולר

חברת ההימורים האינטרנטית תרכוש 70% ממניות CFH והנהלתה תישאר בחברה ותחזיק ב-30% הנותרים; ההכנסות של CFH בשנת 2015 הסתכמו ב-19.2 מיליון דולר

14.11.2016, 15:07 | דרור רייך

חברת ההימורים האינטרנטית פלייטק, שטדי שגיא הוא בעל המניות הגדול בה, מדווחת היום (ב') על עסקה משמעותית בדמות רכישה של CFH Group תמורת 120 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הנרכשת מייצרת הכנסה באמצעות עמלות סליקה ותיווך למסחר רב היקף, בעיקר לפורקס (מט"ח וסחורות) ומסחר בחוזים עתידיים המוצעים ללקוחות B2B בתחום הפיננסים. בכך פלייטק רוצה להפוך לאחד העסקים היחידים המציעים פלטפורמת B2B ו-B2C. הרחבה של החטיבה הפיננסית של החברה נועדה להגשים מטרה שפלייטק שמה לה בשנים האחרונות ללא הצלחה יתרה - "להיות הפלייטק של המסחר הפיננסי".  

ההכנסות ושיעור ה-EBITDA של CFH בשנת 2015 הסתכמו ב-19.2 מיליון דולר ו-5.7 מיליון דולר בהתאמה. היא סולקת כמיליארד וחצי דולר מידי יום בקווי אשראי המשמש בנקים וברוקרים כגון ברקליס, גולדמן סאקס, UBS, ג'פריז ו-BNP Paribas.

על פי מתווה העסקה פלייטק תרכוש 70% מהמניות והנהלת CFH תישאר בחברה לאחר השלמת הרכישה ותחזיק ב-30% הנותרים. השלמת הרכישה (הקלוזינג), צפויה לסוף החודש (30 בנובמבר 2016). בפלייטק מאמינים כי הרכישה תגדיל את הכנסות באופן מיידי.

 טדי שגיא טדי שגיא  טדי שגיא

בשנה שעברה נכשל שגיא ברכישת פלוס 500 ואווא טרייד

 

פלייטק הציעה בשנה שעברה כמעט בו זמנית לקנות את פלוס 500 ואת אווא טרייד. ברכישה של אווה טריידינג (Ava) הרשומה באירלנד, השמועות בשוק דיברו על כך שייתכן שהבנק המרכזי של אירלנד שם מקל בגלגליו של טייקון אתרי ההימורים הישראלי טדי שגיא, לאחר שהתנגד להצעה שהגישה פלייטק.

בתוך כך, עסקת המיזוג בין פלייטק של טדי שגיא לבין חברת המסחר המקוון פלוס 500 בוטלה ברגע האחרון בהסכמה, לאחר שפלייטק הבינה כי לא תקבל את אישור הרשויות עד סוף השנה, בשעה שאישור זה היה אחד התנאים המתלים של ההסכם.

אז האנליסטים צופים כי הזדמנויות של פלייטק בתחום המט"ח עשויות להיות מוגבלות רק לחברות מחוץ לבריטניה (ואירלנד), בגלל הרגולציה.

אבל היום, בניגוד לעסקאות קודמות, העסקה אושרה על ידי ה-FCA (הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה) ובכך אולי פתחה דלת שעסקאות נוספות של החברה בענף הפיננסים. פלייטק פרסמה שה-FCA בחן את כלל בעלי המניות של פלייטק, כולל טדי שגיא, שעבר אישור מלא.

נכון להיום החטיבה הפיננסית של פלייטק המנוהלת רק באמצעות חברת הבת Markets Limited (לשעבר TradeFX) שמפעילה את המותג markets.com.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות