אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש כבר מי שמבקש למנוע את רכישת אפריקה על ידי ווסטפורט צילום: Dmitry Zverev

יש כבר מי שמבקש למנוע את רכישת אפריקה על ידי ווסטפורט

"כלכליסט" נודע כי עו"ד שי גרנות שיגר אתמול מכתב לנציגות מחזיקי האג"ח שבו ביקש כי "בטרם יוחלט על מתן בלעדיות לגורם זה או אחר, יש לשקול את עמדת המשקיע שלו בחיוב ולתת גם לו הזדמנות להציע הצעה"

15.11.2016, 07:41 | גולן חזני
ערב ההצבעה של מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל אם לקבל את ההצעה של קרן ההשקעות האמריקאית ווסטפורט, נכנס לתמונה שחקן נוסף - שמבקש למנוע את העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי עו"ד שי גרנות שיגר אתמול מכתב לנציגות מחזיקי האג"ח שבו ביקש כי "בטרם יוחלט על מתן בלעדיות לגורם זה או אחר, יש לשקול את עמדת המשקיע שלו בחיוב ולתת גם לו הזדמנות להציע הצעה. הליך של קבלת כמה הצעות ייטיב עם החברה ונושיה יותר מאשר מתן בלעדיות לגורם יחיד".

גרנות מייצג משקיע אירופי יהודי שבשמו הוא מסרב לנקוב, אולם זהותו ידועה ככל הנראה לנציגות. אחד התנאים המהותיים של הקרן, שהגישה בסוף השבוע את ההצעה לרכישת אפריקה, היא בלעדיות ל־30 יום לטובת בדיקות נאותות.

ל"כלכליסט" נודע כי נציג קרן ווסטפורט שייפגש עם הנציגות ויגיע לאסיפה היום הוא ניב חריזמן, ישראלי לשעבר המתגורר בניו יורק ובעבר ניהל את חטיבת המיזוגים והרכישות של קרדיט סוויס. ב־2007 נכנס חריזמן לפעילות בישראל עם קרן אחרת, פליינפילד, שרכשה את קופות הגמל של גדיש ב־660 מיליון שקל ובהמשך החזיקה במניות בית ההשקעות פסגות (16%) שהתמזג עם גדיש.

הקרן מציעה להזרים 500 מיליון שקל לקופת אפריקה לשם פירעון חובותיה. במקביל, יידרשו מחזיקי האג"ח להסכים למחיקה של 700 מיליון שקל מתוך חובות החברה כלפיהם, שעומד על 2.8 מיליארד שקל.

אברהם נובו נובוגרוצקי מנכ"ל אפריקה ישראל, צילום: עמית שעל אברהם נובו נובוגרוצקי מנכ"ל אפריקה ישראל | צילום: עמית שעל אברהם נובו נובוגרוצקי מנכ"ל אפריקה ישראל, צילום: עמית שעל

בשיחות מקדמיות הודיעו אנשי הנציגו כי יסכימו רק לעסקה שבה על כל מחיקת שקל יוזרם שקל - הזרמה של 600 מיליון שקל תמורת מחיקה של 600 מיליון שקל. בנוסף דורשת הנציגות מהקרן התחייבות לשאת בתשלום במידה שתחליט שלא לרכוש את אפריקה אחרי בדיקות הנאותות. הנציגות בראשות קרן קלירמרק מתנגדת להצעה, אולם מחזיקי אג"ח פרטיים טוענים שיש לקבלה בהיעדר הצעה אחרת.

קרן ווסטפורט היא קרן השקעות פרטית ולא גדולה, שמנהלת 1.8 מיליארד דולר. הקרן, שהוקמה ב־2005, מתמחה בעיקר בהשקעות בנדל"ן, הכוללת רכישה של בניינים בודדים, של פעילות נדלנ"ית במצוקה ושל חוב בעייתי של חברות נדל"ן. לקרן כמה סניפים בארה"ב וכן משרד בלונדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות