אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוברים לוידאו: ווטסאפ משיקה את שירות וידאו הצ'ט שלה צילום: בלומברג

עוברים לוידאו: ווטסאפ משיקה את שירות וידאו הצ'ט שלה

אפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית במערב עדיין מנסה להדביק את הפער מול המתחרות. עכשיו שירות הוידאו צ'ט שלה, שבשמונה החודשים האחרונים היה מוגבל לקומץ משתמשים בלבד, נפתח לכולם

15.11.2016, 10:07 | עומר כביר

אחרי תהליך בטא ארוך שלקח חודשים, אפליקציית המסרים המיידיים ווטסאפ, שנמצאת בבעלות פייסבוק, השיקה הבוקר (ג') באופן רשמי את שירות צ'ט הוידאו שלה.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק הוסיפה את הכלי לראשונה בתחילת השנה בתהליך בטא מצומצם והחלה לפרוס אותו ליותר ויותר משתמשים במהלך החודשים האחרונים. לפני כחודש הוא נכנס לתהליך בטא פתוח, והכלי עצמו כבר נמצא בתוך כל הגרסאות העדכניות של האפליקציה. לפיכך לא תצטרכו להוריד גרסה מעודכנת מחנות האפליקציות על מנת להנות מצ'ט הוידאו, והוא זמין למשתמשים ב-iOS, אנדרואיד ו-ווינדוס פון. עם זאת הנעילה תפתח בצורה הדרגתית במהלך הימים הקרובים עד שיגיע לכל המשתמשים.

אפליקציית ווטסאפ אפליקציית ווטסאפ אפליקציית ווטסאפ

לכל אלו שלא השתמשו בכלי במהלך הבטא, צ'ט הוידאו מאפשר למשתמשים לבצע שיחות וידאו מוצפנות. בדומה לשירות שיחות הקול של האפליקציה, הוא מוגבל ברגע זה לשיחות אחד-על-אחד - ללא תמיכה בשיחות ועידה. הפעלת השירות החדש פשוטה במיוחד - לחיצה על אייקון הטלפון בפינה הימנית עליונה של חלון השיחה מעלה הודעה ששואלת את המשתמש האם הוא מעוניין לבצע שיחת קול או וידאו. לאחר הבחירה מתצבעת התקשרות למשתמש השני. בדומה לשירותים אחרים, במהלך השיחה ניתן להחליף בין המצלמה הקדמית לאחורית וכמובן להשתיק אותה.

שירות שיחות הוידיאו של ווטסאפ מגיע לשוק מאוחר ביחס למתחרים, כגון סקייפ, פייסטיים של אפל ואפילו אפליקציית האחות פייסבוק מסנג'ר. ואולם, לווטסאפ יש משהו שלמתחרות אין: יותר ממיליארד משתמשים פעילים בחודש שעושים באפליקציה שימוש אינטנסיבי ביותר. בסיס משתמשים זה צפוי להפוך את ווטסאפ לאחת השחקניות הגדולות בתחום שיחות הווידיאו, אם לא הגדולה שבהן, זמן קצר אחרי שהשירות יגיע לכלל המשתמשים.

השאלה הגדולה בשלב זה היא מה תהיה איכות השיחה. עם השקתו, סבל שירות שיחות הקול של ווטסאפ מבעיות איכות ותקשורת, אך אלו נפתרו תוך זמן לא רב וכיום מספק השירות איכות סבירה ביותר. מאנפריט סינג', מהנדס התוכנה המוביל של השירות החדש, אמר לאתר recode שגורם מכריע באיכות שיחת הווידיאו יהיה רוחב הפס שזמין למשתתפים בשיחה. "לא הרבה מהמשתמשים שלנו מבינים בטכנולוגיה", הוא הוסיף. "הם אנשים שרוצים להשתמש בווטסאפ לתקשורת יומיומית. בעבורם, פשטות זה הדבר החשוב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות