אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יציבות? רק 39% מהעובדים רואים עתיד ארוך טווח באירגון בו הם מועסקים צילום: שאטרסטוק

יציבות? רק 39% מהעובדים רואים עתיד ארוך טווח באירגון בו הם מועסקים

סקר עולמי חדש מגלה כי 21% בלבד מהעובדים חושבים שיש להם סיכוי לקדם את הקריירה אצל המעסיק הנוכחי, 22% מהעובדים שאינם מנהלים חשים שהאירגון דואג לרווחתם ו-41% חושבים ששכרם הוגן

15.11.2016, 13:35 | מעין מנלה

רוב העובדים שאינם מנהלים מרגישים מנותקים מהאירגון ולא רואים בו את עתידם המקצועי, כך עולה מסקר גלובלי מקיף שערכה חברה אורקל. הסקר, שביקש להעריך את תחושות מעורבות העובדים בכל הרמות בנוגע לתרבות האירגונית בחברה שלהם, ולבחון כיצד היא משפיעה הן על הביצועים שלהם והן על עמדתם כלפי המעסיק, מצא הבדלים משמעותיים בין תחושות מנהלים לבין אלו של עובדים שתפקידם אינו ניהולי.

בעוד שמרבית העובדים המכהנים כמנהלים זוטרים ובכירים חשים שהם מקבלים את הכלים, ההכוונה והמשוב שנדרשים להם על מנת לצמוח, מרבית העובדים המאיישים משרות שאינן ניהוליות סבורים שלא נעשה די כדי לסייע להם להתפתח ולתרום להצלחת החברה שלהם.

נתק בין העובדים לבין ההנהלה פוגע בתחושת המעורבות של העובדים הזוטרים, צילום: שאטרסטוק נתק בין העובדים לבין ההנהלה פוגע בתחושת המעורבות של העובדים הזוטרים | צילום: שאטרסטוק נתק בין העובדים לבין ההנהלה פוגע בתחושת המעורבות של העובדים הזוטרים, צילום: שאטרסטוק

כך, רק 37% מקרב העובדים שאינם מנהלים דיווחו שהם חשים גאווה לעבוד עבור הארגון שלהם. לצורך השוואה, כ-70% מקרב המנהלים הזוטרים והבכירים דיווחו שהם גאים לעבוד עבור החברה שלהם. את ההסבר לחוסר ההזדהות עם האירגון בקרב העובדים הזוטרים ניתן לייחס לכך ש-22% בלבד מקרב העובדים שאינם מנהלים חשים שהאירגון דואג לרווחתם הכללית ופחות משליש מהם חשים שמנהיגי הארגון נגישים עבורם.

כתוצאה מהנתק הזה בין ההנהלה לעובדים 21% בלבד מהעובדים חשים שיש להם סיכוי לקדם את הקריירה שלהם אצל המעסיק הנוכחי ו-39% רואים עתיד ארוך טווח בחברה שלהם.

עוד עולה מהסקר שעובדים שאינם מנהלים מאמינים שהזדמנויות הקידום עבורם בתוך האירגון הן מצומצמות. 43% בלבד מאמינים שהאירגון בו הם עובדים מעודד קידום אנשים מתוך החברה ו-41% חשים שיש שוויון בהזדמנויות הקידום. גם כאן, ישנם הבדלים תהומיים בין ההנהלה לעובדים. רק 25% מהעובדים שאינם מנהלים מדווחים שהלמידה וההכשרה שלהם היא חלק מתכנית פיתוח אישי, בהשוואה ל-60 אחוזים מהמנהלים הבכירים ומחברי ההנהלה.

אלברטו מרנפלד אלברטו מרנפלד אלברטו מרנפלד

"וותק וניסיון הם נכסים רבי ערך, אולם כיום כבר לא רואים בהם מדדים בלעדיים לפוטנציאל העובד ולערכו לאירגון. המנהיגים של כמה מהארגונים הגדולים ביותר בימינו צעירים יותר מרבים מהעובדים שלהם. התמקדות במעורבות העובד חייבת להיעשות בכל האירגון ולא רק בקרב העובדים הבכירים. ארגונים שרוצים להצליח בטווח הארוך חייבים להתמקד בטיפוח הכישרונות שלהם בכל הרמות, והמובילים את תחום משאבי האנוש הם אלה שעל כתפיהם מוטלת האחריות ליזום ולהבטיח שהאירגון יישם גישה דמוקרטית בסוגיות של למידה ופיתוח אישי.", אומר אלברטו מרנפלד, סמנכ"ל בכיר, ראש אגף SaaS באורקל ישראל.

אחד הגורמים המשפיעים על המעורבות של עובדים בארגון הוא השכר ובעיקר דרך קביעתו. שכר הוגן המבוסס על ביצועים מעודד תחושת מעורבות ושביעות רצון של העובדים אך לפי הסקר 41% מהעובדים מאמינים כי הם מקבלים שכר הוגן ואילו 36% בלבד מעידים כי הם מקבלים שכר על בסיס ביצועיהם.

"עסקים ואירגונים שיתאימו את סגנון הניהול שלהם לציפיות של כוח העבודה של היום יצליחו למשוך בקלות את העובדים הטובים והמבריקים ביותר ותוך כדי כך להגביר פרודוקטיביות של הארגון", אומר מרנפלד.

הסקר נערך בקרב 1,200 עובדים באירגונים עם 250 עובדים ומעלה מ-20 מדינות על ידי חברת אורקל העולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות